Avaleht Hea Eesti asi PAKENDIVABA TOIDUTÄNAV I Bringpack on saanud heaks alternatiiviks ühekordsetele nõudele
PAKENDIVABA TOIDUTÄNAV I Bringpack on saanud heaks alternatiiviks ühekordsetele nõudele

PAKENDIVABA TOIDUTÄNAV I Bringpack on saanud heaks alternatiiviks ühekordsetele nõudele

Patarei Merekindluse tänavatoidu- ja kultuurilinnakust saab sel suvel pakendivaba tsoon, kus süüa-juua antakse kaasa ainult Bringpacki korduskasutatavates toidupakendites. Tegemist on Merekindluse esimese sammuga prügivaba tsooni loomisel aastaks 2026.

Bringpack on saanud paljudele heaks alternatiiviks papist, plastist, bambusest või suhkruroost ühekordsetele nõudele. Ettevõtte asutaja Rasmus Rask peab toidukohtades suurema prügi vältimiseks korduskasutatavate toidupakendite kasutamist loogiliseks lahenduseks: “Pakume ka välisündmustele võimalust korraldada kogu toitlustus korduskasutatavate joogitopside ja toidunõudega, et ühekordseid pakendeid sootuks vältida. Patarei Merekindlus on teinud julge sammu prügivaba elu suunas. Meil on hea meel selle väljakutsega kaasa minna. Hetkel oleme leidnud restoranidele sobivad joogitopsid. Juunikuu jooksul leiame lahenduse ka ühekordsete serveerimisnõude asendamiseks ringluspakendiga.”

Plaani kohaselt 2026. aastaks täielikult renoveeritud Patarei Merekindlus saab juba sel suvel uue hingamise: Merehoovis on avatud toidutänav ja suvi läbi kestev tihe kultuurisündmuste programm. Noblessneri ja Lennusadama vahetus läheduses paiknevas kindluses alustavad tegevust seitse pop-up-söögikohta-baari: Pühaste Brewery, Kardul, Kiix, Patarei BBQ, Mere Park’la, Naiiv ja Bubble.

“Meile oli kohe selge, et kui sel suvel toidutänava avame, siis selliselt, et meie tegemistest jääks loodusesse vaid minimaalne jalajälg. Selles mõttes oli Bringpacki kaasamine väga selge valik. Oleme kindlad, et meid külastavad inimesed võtavad Bringpacki korduskasutatavad toidu- ja joogipakendid hea meelega kasutusse,” ütleb Patarei Merekindluse turundusjuht Triin Tammela.

Aprillis ja mais Balti jaama turul kestnud Bringpacki pilootprojekti võtsid külastajad hästi vastu. Tänaseks on ringluspakendis toitu kaasa ostetud juba üle 2000 korra, mis tähendab, et Bringpacki pakendi valinud inimesed on säästnud keskkonda enam kui 2000 ühekordsest pakendist.

Bringpack kasutab pakenditekorjeks Eesti iduettevõtte Cuploop arendatavat tagastusautomaati. Bringpacki asutajad on Rasmus Rask ja Priit Mikelsaar. Nende varasem kogemus ringmajandusettevõtlusest sai alguse 2004. aastal, kui koos Heateo SA, Eestimaa Looduse Fondi ja Caritas Eestiga asutati sotsiaalne ettevõte Uuskasutuskeskus. Lisaks on nad koos loonud ja üles ehitanud ökojäätisebrändi La Muu.