Avaleht Majandus Põlvamaa rohelisema märgi ettevõtete ring suurenes
Põlvamaa rohelisema märgi ettevõtete ring suurenes

Põlvamaa rohelisema märgi ettevõtete ring suurenes

Maheveski õunamahl ja jõuluglögi.  Foto: Indrek Susi
Maheveski õunamahl ja jõuluglögi.
Foto: Indrek Susi

Juba viiendat aastat tunnustatakse Põlvamaa ettevõtjate tooteid märgiga “Põlvamaa rohelisem märk”. Möödunud nädalal pälvisid selle Tiina Järvepera firma Maheveski tooted ning Eesti Fototurismi Keskuse turismiteenused.

Maheveski toodetest said rohelisema märgi õunamahl, porgandi-õunamahl ja kodune jõuluglögi. Mahlade valmistamisel on kasutatud kodutalust pärinevaid õunu ja porgandeid. Põlvamaa Arenduskeskuse konsultandi Tiiu Marrani sõnul on Järvepera uue tootega juba leidnud ka tunnustust Uma Mekk suurlaadal, kus ta võttis vastu Võru Instiduudi auhinna “Parim võrukeelne tootesilt” ning Võrumaa Partnerluskogu auhinna “Stiilseim pakend”. Lisaks on esimesed partiid eksporditud Soome turule.

Teisena omistati märk Eesti Fototurismi Keskuse turismiteenustele. Põlvamaa 2013. aasta parima turismitöötaja ja Keskuse juhataja Minna Jõgeda sõnul lähtuvad nad kogu tegevuses looduse säästmise põhimõtetest ning on sihiks võtnud oma tegevuses toetada ja kasutada kohalikke ettevõtjate tooteid ja teenuseid.

“Põlvamaa rohelisem märk” ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aasta jaanuarist. Tänaseks on rohelisema märgiga tunnustatud üle 200 tootenimetuse, mida pakub 39 ettevõtet.

Rohelisema märgi idee sündis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus.

Märgi visuaal on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga