Avaleht Majandus Prototron jagab tänavu kahes taotlusvoorus 120 800 eurot
Prototron jagab tänavu kahes taotlusvoorus 120 800 eurot

Prototron jagab tänavu kahes taotlusvoorus 120 800 eurot

Eestis ainulaadne tehnoloogiliste äriideede rahastu Prototron on avanud tänavuse esimese taotlusvooru, kuhu oodatakse nutikaid ideid 15. märtsini. Mullu jagas fond kahes voorus 9 meeskonnale kokku 121 000 eurot.

Prototroni tegevjuhi Jana Pavlenkova sõnul eeldatakse tänases maailmas, et uus idee tuleb võimalikult kiiresti realiseerida ja klientideni viia. “See kehtib kõige kohta – ka uued materjalid-tehnoloogiad-lahendused võiksid kohe olla ohutud, tarkvara ilma bug’ideta ja masinate töö hooldusvaba. Samas arendusse ja teadusesse panustamisel peab alati arvestama teatud ajalise nihkega,” selgitas ta. „Prototronile esitatud ideid vaadates näeme aga juba üle kuue aasta pidevat innovatsiooni pulbitsemist. Tuleb oma idee julgelt proovile panna – leida probleemi keskpunkt, uurida olemasolevaid lahendusi ja prototüüpida enda oma.”

Teaduspargi Tehnopol juhi Jaak Raie sõnul on pinnas täna katsetamiseks sobiv. „Läbi katsetamise eduni jõudmine tähendab sageli ka seda, et vahepeal ebaõnnestutakse. Õnneks on meie noortel üha rohkem julgust riskida. Aitame ka omalt poolt Tehnopol Startup Inkubaatoris kaasa, et Prototroni esitatud ideedest kasvaksid maailmamuutvad ettevõtted,“ ütles Raie.

Swedbanki ettevõtete panganduse juht ja Prototroni Ekspertkogu liige Liisi Himma tõdes, et Eesti majanduse potentsiaal kõrge, kuid konkurentsivõime säilitamiseks on tootmise ja protsesside edasine digitaliseerimine kriitilise tähtsusega. Selleks julgustab ta otsima uutmoodi lahendusi ja koostöövõimalusi ning näiteks proovima koostööd traditsioonilisemate ja uute, iduettevõtete vahel. “Virtuaalreaalsus, 3D printimine ja tehisintellekt pole juba ammu ulmevaldkonda kuuluvad terminid – vastupidi, need tehnoloogiad hakkavad järjest tugevamalt mõjutama erinevaid ärivaldkondi. Näiteks ka Swedbank teeb aktiivselt selle nimel tööd, et tehisintellekti abil edaspidi oma kliente paremini teenindada.”

Ka Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor ja Prototroni ekspertkogu liige Renno Veinthal leiab, et üles tuleb otsida oma tugevused ja tegeleda tehnoloogilise arendustegevusega. “Kindlasti annab lennukate, innovatiivsete ideede toetajana oma panuse ka Prototron, mis partnerite ja toetajate abiga saab loodetavasti edaspidi toetada veelgi suuremat arvu projekte,” lisas ta.

Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös 2012. aastal loodud Prototron on rahastanud 64 nutikat ideed kogusummas 772 795 eurot, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 19 miljoni euro ulatuses.

Tänavu jagab Prototron kahes taotlusvoorus 120 800 eurot. Kevadvooru tähtaeg on 15. märts, sügisvooru oodatakse taotlusi kuni 15. oktoobrini 2019.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga