Avaleht Hea Eesti asi Rahvatantsijate lemmikpastlad on pühendatud laulupeo juubelile
Rahvatantsijate lemmikpastlad on pühendatud laulupeo juubelile

Rahvatantsijate lemmikpastlad on pühendatud laulupeo juubelile

Oma King jätkab legendaarsete Nahakoja tantsupastelde Toots ja Teele tootmist, mis on pühendatud tänavusele laulu- ja tantsupeo juubeliaastale.

„Tootsi ja Teele nime kandvad pastlad said kuju juba 2007. aastal. Kui Nahakojal jäi oma töökoda pastelde tootmiseks kitsaks, siis pöördusid nad meie poole ettepanekuga mudel üle võtta. Kohaliku jalatsitootjana on meie jaoks äärmiselt oluline edasi kanda Eesti jalatsivalmistamise traditsioone, seega ei tekkinudki muud mõtet kui pakkumine vastu võtta,“ ütles Oma Kinga juht Liis Tillmann.

„Oleme väga rõõmsad, et omal ajal koostöös Eesti rahvatantsijatega loodud pastlamudel saab ka edaspidi rõõmustada meie tantsutraditsioonide kandjaid. Paratamatult üksi kaugele ei jõua, kuid tänu Oma Kinga käsitöömeistritele saavad edaspidi pastlad jalga kasvõi terved tantsurühmad,“ ütles Nahakoja üks eestvedajatest Piret Iter.

Oma Kinga tootmisjuhi Ruth Kulpsoni sõnul otsivad mitmed tantsijad tantsupidude ja esinemiste jaoks just seda pastlamudelit. „Oma Kinga tootevalikus on kolme tüüpi pastlaid, kuid Tootsi ja Teele pastlaid eristavad kaunis lõige ning tugevdatud ja punutud kannaosa, mis teeb just selle mudeli eriti pidulikuks,“ lisas ta.

Oma King on 1993. aastal loodud Eesti jalatsibränd, mis jätkab jalatsivalmistamise peretraditsioone aastast 1927. Ritico toodab Oma Kinga brändi alt naturaalsetest materjalidest kvaliteetseid jalanõusid, mis valmivad Võrumaal Kirumpää vabrikus. Lisaks pasteldele kuuluvad Ritico tootevalikusse sandaalid, ketsid, kotid, toasussid, laste- ja võimlemissussid ja sisetallad.