Avaleht Majandus Reisijatekasvule aitas kaasa septembris käivitunud otseliin Gruusiasse
Reisijatekasvule aitas kaasa septembris käivitunud otseliin Gruusiasse

Reisijatekasvule aitas kaasa septembris käivitunud otseliin Gruusiasse

Septembris läbis Tallinna lennujaama 311 000 reisijat, mis on 10 protsenti rohkem kui mullu samal ajal.

Jätkuvalt kasvas reisijatearv Berliini, Stockholmi ja Riia liinidel. “Nii Berliini kui ka Stockholmi liinidel on erinevate vedajate vahel tihe konkurents ja madalad piletihinnad soodustavad nendesse sihtkohtadesse reisimist. Kuigi oktoobri lõpus käivituv talvine lennugraafik toob kaasa selle, et Norwegian peatab lennud Stockholmi ning Easyjet lõpetab lendamise Berliini ja Milanosse, jääb tihe konkurents nendel liinidel siiski ka madalhooajal püsima. Berliini lendavad edaspidi Air Baltic ja Ryanair, Stockholmi liinil jätkavad aga tegutsemist LOT/Nordica, Air Baltic ja SAS. Seega usun, et reisijatel on piisavalt võimalusi nendel liinidel sobiv lennuaeg ja –firma valida,” ütles lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Reisijatekasvule aitas kaasa Wizzairi septembris käivitunud otseliin Gruusiasse.

Kokku oli septembris võimalik lennata 36 otseliinil. Eelistatuimad sihtkohad on Helsingi, Riia, Frankfurt ja Stockholm, kuhu lendab 40 protsenti Tallinna lennujaama reisijatest. Regulaarlendude keskmine täituvus oli septembris 76 protsenti, mullu samal ajal 71 protsenti.

Suurima mahuga lennufirma Air Baltic teenindas septembris 21 protsenti reisijatest, LOT/Nordica 13 protsenti ja Ryanair 10 protsenti. Odavlennufirmadega lendas 20 protsenti reisijatest.

Regulaarlendudele lisandus septembris 20 erinevat tellimuslendude sihtkohta, millest hooajale omaselt olid populaarseimad Türgi, Bulgaaria ja Kreeka kuurordid.

Tartu lennujaama läbis septembris 2488 reisijat, mis on 13 protsenti enam kui mullu samal ajal.