Avaleht Teenus SAAREMAA ELEKTRIVÕRK I Elektrilevi investeerib Saaremaa elektrivõrku 3,8 miljonit eurot
SAAREMAA ELEKTRIVÕRK I Elektrilevi investeerib Saaremaa elektrivõrku 3,8 miljonit eurot

SAAREMAA ELEKTRIVÕRK I Elektrilevi investeerib Saaremaa elektrivõrku 3,8 miljonit eurot

Eesti suurim võrguettevõte Elektrilevi investeerib käesoleval aastal Saaremaa elektrivõrku 3,8 miljonit eurot ja uuendab 105 kilomeetri ulatuses elektriliine.

Värskelt on lõpule jõudnud Sikassaare–Aste liiniuuendus, mille käigus demonteeriti 8 kilomeetrit paljasjuhtmelist õhuliini, kaasajastati võrguskeem ning paigaldati 1,5 kilomeetrit maakaablit. Uuendustööde eesmärk oli võrgu kaasajastamine ja elektrivarustuskindluse parandamine piirkonna majapidamistele ning ettevõtetele. Investeeringu mõjupiirkonda jääb pea 1200 klienti.

„Põhiline oli võrgu ajakohastamine, et saaks hajutada koormusi ning klientidel tekiks senisest suurem kindlustunne elektrivarustuse osas,“ märgib Elektrilevi elektrivõrgu ehituse üksuse juht Meelis Melder. „Tööd on suuremas osas valmis – uued skeemid ja alajaamad toimivad. Projekti lõpptähtaja peame mastide demontaaži tõttu lükkama sügisesse, kuna põldudel kasvavaid kultuure me masinatega maha sõitma ei lähe,“ kinnitab Melder lugupidavat kokkulepet maaomanikega.

Investeeringu tulemusel sai Aste asula moodsa kaugjuhitava komplektalajaama. Tänapäevasele taristule loovutas koha kivikiosk alajaam, kus olid sees keskpingelülitid aastast 1960. Lisaks paigaldati uuendatud trassile neli mastivõimsuslülitit, mis aitavad rikete korral teha kiireid ümberlülitusi ja seeläbi oluliselt vähendada katkestuste kestust.

Sikassaare–Aste liiniuuenduse eelarve oli ligemale 200 000 eurot, ehitustööd said hoo sisse 2020. aasta alguses. Saaremaal on käsil ka Sikassaare–Nasva liini rekonstrueerimistööd, kus tööde maksumus jääb suurusjärku 900 000 eurot.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga