Avaleht Majandus Sakret kasvatas mullu käivet 14 protsenti
Sakret kasvatas mullu käivet 14 protsenti

Sakret kasvatas mullu käivet 14 protsenti

Sakret logoEesti ühe suurema kuivsegude tootja, Mäo tehase omaniku Sakret OÜ käive tõusis mullu auditeerimata andmetel neliteist protsenti võrreldes 2013. aastaga ja moodustas 5,2 miljonit eurot.

Sakret grupi üldine käive Baltimaades suurenes aastaga 17 protsendi võrra ja ületas 20,5 miljonit eurot. Sakret grupi eksport kasvas võrreldes 2013. aastaga hüppeliselt – 41 protsendi võrra. Sakreti Baltimaade tehaste peamised eksporditurud on endiselt Soome, Rootsi, Norra ja Island.

Sakret OÜ tegevjuhi Ahto Leitudi sõnul eeldab Eesti kuivsegude tootja 2015. aastal teatavat ekspordi kasvu. „Tulenevalt sellest, et kuivsegusid kaugetesse riikidesse eksportida ei ole otstarbeks, jäävad meie peamisteks eksporditurgudeks Soome ja Skandinaavia riigid. Kõne alla võiks tulla ka eksport Venemaale Peterburi piirkonda, kuid ebastabiilne poliitiline olukord ja nõrk rubla teevad ekspordi nimetatud piirkonda väga riskantseks,“ ütles Leitud. Tema sõnul jääb – vaatamata lootusele ekspordi kasvu suhtes – Sakret OÜ prioriteediks siiski kohalik Eesti turg.

Sakreti turuosadest rääkides mainis Leitud, et Eesti turul on tootja jaoks tugevaimaks segmendiks praegu restaureerimiskrohvid, mis on mõeldud spetsiifilistele hoonetele, nagu näiteks Tallinna ja Tartu vanalinnas asuvad majad. „Tegemist on väga huvitava ja kiiresti areneva tootegrupiga ja Sakretil on hea meel tõdeda, et meie oleme selles segmendis juhtiv ettevõte Eestis,“ ütles Leitud. 2015. aasta prioriteese kasvusuunana näeb aga Sakret enda jaoks plaatimissegude segmenti.

Sakreti bränd loodi USAs 1936. aastal. Praegu on Sakret Grupp maailma suurim ehituslike kuivsegude tootja, kel on kokku üle 60 frantsiisilepingu alusel töötava tehase. Lätis avati Sakreti tehas 2004. aastal, 2007. aasta suvel alustas tööd Sakreti tehas Eestis, 2008. aasta suvel avati tehas Leedus.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga