Avaleht Toode Selgus aasta parim kalatoode ja kaste
Selgus aasta parim kalatoode ja kaste

Selgus aasta parim kalatoode ja kaste

Briis_kilud_kimchi_2017Eesti Parima Toiduaine konkursi teise hindamispäeva tiitlisaju avas kalatoodete kategoorias võidutsenud Briis sarjas ilmunud Puhastatud praetud kilud Kimchi kastmes AS-ilt DGM Shipping. Kastmete kategoorias tunnustati parima toote tiitliga Valio Eesti ASi Alma Vene DIP! küüslaugu, murulaugu ja sibulaga.

Võidutooted saavad õiguse kanda edaspidi pakendil tiitlit Eesti Parim Kalatoode 2017 ja Eesti Parim Kaste 2017.

Konkurssi vedava Toiduliidu juhi Sirje Potiseppa sõnul näitasid mõlemas kategoorias esitatud tooted kõrget taset ja pakkusid üllatavaid maitseelamusi.

Kalatoodete kategooria võiduvalemi autor on AS DGM Shipping, mille Puhastatud praetud kilud Kimchi kastmes pälvisid žürii maksimumpunktid tänu tasakaalustatud maitsele ja innovaatilisele kontseptsioonile.

„Võidutootes on liidetud Eestimaa toidukultuuris traditsiooniline kilu aasiapärase kastmega, mis pakub särtsakat maitseelamust ja võiks muuhulgas aidata tuua kilu lähemale ka neile, kes vürtsikiluna toorest kala tarbida ei soovi,“ sõnas Potisepp.

Alma_Vene_Dip_2017Kastmete kategoorias teenis hindamiskomisjoni suurima poolehoiu Valio Alma Vene DIP! küüslaugu,  murulaugu ja sibulaga, mis paistab eriti silma uue lähenemise poolest dipikastme põhikomponendile.

„Traditsioonilise hapukoore asemel on baastoorainena kasutatud kohupiimakreemi, mis muudab toote valgurohkemaks ja rasvavaesemaks. Õnnestunud on suurepärane kombinatsioon tervislikumast tootekontseptsioonist ja tuttavlikest maitsetest,“ sõnas Toiduliidu juht.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga