Avaleht Majandus Sõerd: Euroopa majanduse väljavaated on positiivsed
Sõerd: Euroopa majanduse väljavaated on positiivsed

Sõerd: Euroopa majanduse väljavaated on positiivsed

Sõerd_Euroopa majanduse väljavaated on positiivsedEuroopa parlamentidevahelise majandusjuhtimise konverentsil esinenud Riigikogu liikme Aivar Sõerdi sõnul on Euroopa Liidu majanduse väljavaated Euroopa tegutsemisvõimet hinnates ja muu maailmaga võrreldes positiivsed.

„Euroopa Liidu riikide eelarvete koordinatsiooni tugevdamine ning sammud finantssektori usaldusväärsuse taastamiseks on hakanud tulemusi andma. EL peab hoidma reformide tempo kiire, et ära hoida tulevasi kriise,“ ütles Riigikogu EL-i asjade komisjoni ja rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Sõerdi hinnangul tuleks Euroopa majanduspoliitika paremaks koordineerimiseks sõlmida reformilepinguid majandus- ja rahaliidu jaoks võtmetähtsusega valdkondades. Kesksel kohal on tööturuga seotud reformid, üldise konkurentsivõime kasvatamisele suunatud meetmed ning haridussüsteemi vastavus majanduse vajadustele ja ootustele.

„Tulevikku vaadates ei ole vähetähtis, et EL-i uus eelarve oleks paremini seotud reformide läbiviimise ja majanduskasvu taastamisega,“ ütles Sõerd.

Brüsselis Euroopa parlamentaarse nädala raames toimuv majandusjuhtimise konverents keskendub Euroopa Liidu majandus- ja rahaliidu stabiilsuse ning juhtimise küsimustele ja parlamentide omavahelise koostöö arendamisele.

20. – 22. jaanuaril Euroopa Parlamendis toimuval Euroopa parlamentaarsel nädalal osalevad Euroopa Parlamendi liikmed ja rahvusparlamentide esindajad. Lisaks majandusjuhtimise konverentsile toimuvad parlamentidevahelised eelarve-, majandus- ja tööhõivekomisjonide istungid ning Euroopa poolaasta majandusjuhtimise tsükli arutelud.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga