Avaleht Majandus Statoil reinvesteeris lõppenud majandusaastal kogu jaemüügikasumi
Statoil reinvesteeris lõppenud majandusaastal kogu jaemüügikasumi

Statoil reinvesteeris lõppenud majandusaastal kogu jaemüügikasumi

Statoil Fuel & Retail Eesti AS-il lõppes 30. aprillil 16 kuu pikkune majandusaasta, mille jooksul teenis ettevõte müügitulu 376 miljonit eurot ja ärikasumit 29,4 miljonit eurot. Jae- ja hulgimüügi ärisegmendi müügitulu oli 292 miljonit eurot ja ärikasum 4,1 miljonit eurot.

Ettevõtte finantsdirektori ja juhatuse liikme Paavo Siimanni sõnul võib majandustulemusega igati rahule jääda, sest kasvasid nii mootorikütuste kui ka poekaupade müügimahud. „Mootorikütuste müügid kasvasid tänu Statoili mootorikütuste tugevale kvaliteedikuvandile ning ebaausa mootorikütuse vähenemisele kütuseturul võrreldes kahe varasema aastaga. Mugavuspoe müügikasvu toetasid õiged sortimendiotsused ja atraktiivsed reklaamikampaaniad,“ selgitas Siimann.

Kasumit mõjutas positiivselt ka tegevuskulude aeglasem tõus, mis oli põhiliselt seotud 2011. aasta majandustulemust mõjutanud eurole üleminekukulude ning müügimaksuga seotud kulude puudumisega. Samas kasvasid tööjõukulud, mida põhjustasid mugavuspoodide müügimahtude ja töötajate keskmise palga suurenemine.

Investeeringuteks 4,1 miljonit eurot

Statoil Fuel & Retail Eesti AS investeeris teenindusjaamadesse 4,1 miljonit eurot.

„Lõppenud majandusaasta olulisemateks investeeringuteks olid mootorikütuste uue kaubamärgi miles turuletoomine, uute kõrgekvaliteediliste kohvimasinate soetamine ning mitme mugavuspoe renoveerimine ja automaatpesulate seadmete uuendamine,“ kirjeldas Siimann. Lisaks kasvatasime klientide rahulolu sellega, et paigaldasime suurema müügiga teenindusjaamade tankimisalade kõikidele kütusetankuritele uued välimakseterminalid, mis võimaldavad kliendil valida, kas maksta kütuse eest tankimisalal või teenindusjaama kassas,“ lisas Siimann.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga