Avaleht Majandus Suvehooaeg toob juurde kolm uut lennusihtkohta
Suvehooaeg toob juurde kolm uut lennusihtkohta

Suvehooaeg toob juurde kolm uut lennusihtkohta

Seoses suvehooaja algusega lisandub aprillist lennugraafikusse 11 otsesihtkohta, võimaldades lennata kokku 37 sihtpunkti üle maailma. Uute reisisihtkohtadena on valikus Minsk, Malaga ja Khuthaisi.

Tallinna lennujaama regulaarlennu otsesihtkohad suvehooajal:

  1. aprillist alustab Ryanair lendamist Berliini ja Barcelonasse ning 3. aprillist Dublinisse;
  2. aprillist alustab Nordica lendamist Nice’i ja 14. aprillist Splitti;
  3. maist alustab Nordica lende Odessasse ja 31. maist Ohridi;
  4. maist alustab Aegean Airlines lendamist Ateenasse;
  5. maist hakkab Belavia lendama Minski;
  6. juunist alustab Air Baltic lendamist Malagasse, 2. juunist Kopenhaagenisse ja 3. juunist Brüsselisse;
  7. juunist alustab Ellinair lendamist Thessalonikisse;
  8. juunist hakkab Nordica lendama Constantasse;
  9. augustist alustab Wizz Air lendamist Khuthaisisse.

Turkish Airlines lisab lende Istanbuli liinile, kokku 10 lendu nädalas. Samuti lisab sagedusi Helsingi liinile Finnair ja Frankfurdi liinile Lufthansa.

Kommertsdirektor Eero Pärgmäe sõnul toimub 2019. aastal lennundusturul suure kasvu järgne korrastumine ja kasv aeglustub.

“Mitmed lennufirmad vaatavad plaane üle ja seavad uusi eesmärke. Tallinna ülesanne on siin pakkuda lennufirmadele häid koostöövõimalusi ja tutvustada Eestit laiemalt. Tallinnast peaks alanud suvine hooaeg pakkuma piisavalt puhkusevõimalusi nii otselendude näol kui ka pakettreisidena,” rääkis Pärgmäe.

Lisaks 37 regulaarlennu sihtkohale on suvises lennuplaanis tellimuslende samuti 37 sihtkohta, kõige enam Türgi, Kreeka ja Bulgaaria kuurortidesse.

Reisijate arv Tallinna lennujaamas jätkuvalt kasvab: märtsis teenindati veidi enam kui 231 000 reisijat, reisijate arv kasvas 10 protsenti. Märtsis kasvas kõige enam reisijate arv Londoni, Stockholmi ja Kopenhaageni liinidel, lisareisijaid toob ka Ryanair (Paphos, Malta, Edinburgh). Kuigi märtsi lõpust lõpetas lennud British Airways, on Londoni liinil oodata positiivse trendi jätkumist ka suveperioodil, kui sinna lendab jätkuvalt neli vedajat. Lennufirmadest on kõige enam turuosa kasvanud odavlennufirmadel (Ryanair, Wizzair, Norwegian, Easyjet), kes teenindavad kokku 22% kõigist reisijatest (mullu 15%).

Tšarterreise oli kõige enam Egiptusesse ja Kanaari saartele. Õigeaegselt väljus märtsis 85,3% regulaarlendudest, kõige punktuaalseimad olid Wizzair ja Finnair, samuti Air Baltic (vastavalt 91%, 91% ja 90%).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga