Tallinn sõlmis hea tahte leppe elektritõukerattaid rentivate ettevõtetega
Tallinna abilinnapea Andrei Novikov allkirjastas teisipäeval koostöökokkuleppe elektrilisi tõukerattaid rentiva Boltiga ja Tuule kaubamärgi all tegutseva Comodule’iga, kes saavad edaspidi tasuta kasutada kesklinna loodavaid rattaparkmiskohti.
Elektritõukerattaid rentivate ettevõtete poolt allkirjastasid leppe Bolti kaasasutaja Martin Villig ja Tuule tegevjuht Jaan Kekišev.
Tallinna linnavalitsus kiitis möödunud nädalal heaks koostöökokkuleppe, millega saavad elektriliste tõukerataste teenuse pakkujad liituda. Leppega liitujad võivad tasuta kasutada kesklinna loodavaid elektriliste tõukerataste parkmiskohti. Tallinna transpordiamet loob kava kohaselt kesklinnas vähemalt 70 elektriliste rataste hoiukohta, kuhu on võimalik paigutada kokku vähemalt 1380 ratast. Elektritõukerataste parkimiskohad luuakse osaliselt tasuliste mootorsõidukite parkimiskohtade arvel.
Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul leidis linn ühiselt ettevõtjatega, et tänavu võiks korraldada rataste üürimise teenust teisiti. „Oleme ühel nõul, et tuleks arendada ja soodustada rattaliiklust ja sealhulgas kergliikuritega liiklemist, sest see aitab parandada nii liiklusohutust kui ka rahva tervist ja vähendada liiklusummikuid. Tasuta parkimiskohad teevad elektritõukeratastega liikumise linnas lihtsamaks ja aitavad teenust paremini korraldada,“ ütles Novikov. „Soovime ettevõtjatele ette kirjutada vähem regulatsioone ja teha nendega rohkem koostööd. Ettevõtjate tagasiside nendele muudatustele ja lahendustele on seni olnud positiivne.“
Bolti kaasasutaja Martin Villigi sõnul on Bolti nägemus, et isikliku auto asemel valiksid inimesed rohkem vajaduspõhiseid lahendusi oma igapäevasõitude tegemiseks. „Erinevad kergliiklusvahendid on selleks ideaalne viis, et linnas läbida lühemaid, kuni 5-kilomeetriseid vahemaid. Hindame head koostööd linnaga ja oleme valmis kaasa aitama populaarsete sõidutrajektooridega seotud taristu arendamises, et Tallinna tänavatel saaksid endale sobivate kergliiklusvahenditega turvaliselt ja ohutult liigelda nii 8- kui ka 80-aastased,” ütles Villig.
Tuule tegevjuhi Jaan Kekiševi sõnul on igati tervitatav, et rahva tervise, ummikute ja linnakeskkonna parandamisel on üheks prioriteediks saanud kergliiklusvahendid. „Hea meel on ka, et lõpuks saavad linnakodanikud ööpäevaringselt sähkusid rentida. Selline lahendus aitab leevendada öist ühistranspordi puudumist. Loodame siiralt, et linna uus siht realiseerub ka taristu ümberehitamisel selliselt, et kergliiklusvahendid saaksid endale eraldatud liikumisruumi, mis aitaks ohutusele palju kaasa,“ ütles Kekišev.
Uus korraldus soodustab elektritõukerataste kindlatesse hoiukohtadesse asetamist. Ettevõtjad lubavad leppes teha mõistlikke pingutusi, et koguda rattad Tallinna kesklinna piirkonna tänavatelt loodavatele parkimiskohtadele ajavahemikuks kella 1 öösel kuni kella 7 hommikul.