Avaleht Äri Tallinna kinnisvara toidavad varakad IT-töötajad
Tallinna kinnisvara toidavad varakad IT-töötajad

Tallinna kinnisvara toidavad varakad IT-töötajad

Pipedrive’i tehing andis 50 inimesele finantsvabaduse, Eestis on aga tuhandeid IT-töötajaid, kes teenivad väga korralikku kuupalka.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri kinnitusel toidab Tallinna kinnisvara IT-sektori buum. “Riigi jõukate edetabel on kümne aastaga muutunud ja mingis mõttes toimub sarnane omanikevahetus ka kinnisvaras. Kui kümme aastat tagasi oli rikaste topis rohkem tööstust ja transiiti, siis nüüd võtab IT- ja tehnoloogiasektor oma, mida ilmestab hiljutine Pipedrive’i müügitehing,” rääkis Vahter.

Kriis tabas küll turismi- ja meelelahutussektorit koos oma mõjualaga, aga muidu läheb elu ikka edasi. “IT-sektor jäi suuresti üldse puutumata. IT-valdkonnast vabanenud raha on kinnisvarasektorile ootamatu kingitus. Ühe IT-ettevõtte omanik soovis hiljuti näiteks miljoni ja teine 2,5 miljonit kinnisvarasse paigutada. Nende eesmärk oli leida stabiilne hoiukoht, millelt ka 7-8 protsenti tootlust teenida,” ütles Vahter.

“Pea pooled korterid ostetakse pangata, nii-öelda sularahas välja. Seda raha jagub peamiselt Tallinna ja Tartu piirkonda, sest tegemist on üldjuhul nendes linnades toimetavate ettevõtete ja inimestega,” kirjeldas Vahter. “Vanad jõukad enda asju ära müü, lihtsalt värsketele tegijatele arendatakse uut vara juurde.”