1. Avaleht
 2. Majandus
 3. TASUTA I Veebisündmusel “Lõunapaus miljonäridega” saad teada, kuidas mõtlevad ja elavad miljonärid
TASUTA I Veebisündmusel “Lõunapaus miljonäridega” saad teada, kuidas mõtlevad ja elavad miljonärid

TASUTA I Veebisündmusel “Lõunapaus miljonäridega” saad teada, kuidas mõtlevad ja elavad miljonärid

27. – 29. veebruar 2024 toimub tasuta veebisündmus “Lõunapaus miljonäridega.“ Veebisündmus on mõeldud ettevõtjatele, juhtidele ja ettevõtlikele inimestele, kes soovivad paremaid ärisüsteeme ja tugevamaid finantsstrateegiaid jõukuse saavutamiseks. Üheks külaliseks on Raivo Hein.

Raivo Hein. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Oma parimaid praktikaid jagavad ettevõtjad ja investorid…

Raivo Hein

Raivo alustas ettevõtlusega pea 30 aastat tagasi, olles tol ajal 29-aastane. Kokku on ta aastate jooksul juhtinud enam kui 20 ettevõtet ning hetkel on ta aktiivne juhatuse liige või tegevjuht 3 ettevõttes.

Raivo Hein. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Aastaid Äripäeva Rikaste TOPi kuuludes on tema varade väärtuseks üle 33 miljoni euro. Tema tänane portfell koosneb 40% kinnisvarast, 40% börsiaktsiatest ja 20% ettevõtlusest jaekabanduses, energeetikas ning internetiettevõtluses.

Muuhulgas on Raivo LHV ja Puumarketi kaasomanik ning asutanud Eesti suurimad veebiportaalid CV Keskus, kv.ee ja osta.ee. Raivo on ka tuntud astrofotograaf ning ostnud teiste väheste seas pileti Sir Richard Bransoni loodud Virgin Galacticu korraldatavale kosmosereisile.

Vallo Arumäe ja Raivo Hein. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Andres Pärloja

Andres teenis oma esimese palga keskkooli ajal lepingulise jalgpallurina. Profikarjäär ei olnud aga tema ambitsioon. Alustades ülikooliõpingute kõrvalt SEB pangast, liikus ta edasi varahaldusesse ning sealt edasi juba ehitus- ja kinnisvaraärisse.

Viimasest palgalisest töökohast on tal nüüdseks möödas juba üle 14 aasta. Ta on asutanud kümneid ettevõtteid, läbi elanud mitmeid pankrotte ja olulisena mainib: “Kaotatud sõpru: mitte ühtegi.”

Tänaseks on Andres aktiivse omaniku ja strateegilise juhi rollis edukates ehitus- ja kinnisvaraettevõtetes Hepsor ja Mitt & Perlebach, mis said mõlemad loodud majanduskriisi haripunktis.

Andres tunneb uhkust, et tema ja tema partnerite loodud ettevõtetes saab Eestis ja välismaal tööd ning leiba üle 300 pere. Ta on kindlal veendumusel, et kui tahad ainult raha pärast teha, siis peaksid tegemata jätma.

Vallo Arumäe

Vallo oli 25 aastat juhtinud Baltimaade üht suurimat logistikafirmat Balti Logistika, kui ta hakkas omal käel rahatarkust õppima ning vahetas palgatöö ettevõtluse ning investeerimise vastu.

Vallo Arumäe. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Tänaseks on ta rahalist vabadust nautinud juba 13 aastat ning sel teel on ta teinud mitmeid strateegilisi otsuseid, mille peale enamik ei tuleks. Näiteks üüris ta välja oma maja ning kolis selle asemel üürikorterisse – makstud sai nii majale võetud pangalaen, üür, kui jäi veel kolmandik ülegi.

Vallo investeeringud on 6 erinevas varaklassis ja tema varade netoväärtus on 3 miljonit €. Vallo missiooniks on aidata ka teistel ettevõtluse ja investeerimise abiga jõuda rahalise vabaduseni. Seetõttu asutas ta pea 10 aastat tagasi Starfish Academy, mille eesmärgiks on anda nii finantsteadmisi kui praktilisi oskusi, et kiirendada jõukuse ja rahalise vabaduse teekonda.

Vallo missiooniks on aidata ka teistel ettevõtluse ja investeerimise abiga jõuda rahalise vabaduseni.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Inimestest saavad ettevõtjad, sest muuhulgas soovitakse suuremat rahalist ja ajalist vabadust

Investorid toovad välja, et inimestest saavad ettevõtjad ja juhid, sest muuhulgas soovitakse suuremat rahalist ja ajalist vabadust. Aga, milline on reaalsus? “On vaid käputäis ettevõtteid, mis on üles ehitatud nii, et juhid või omanikud võivad kuudeks lahkuda ja tagasi tulles on ettevõte veel paremas seisus,” nendivad nad.

Investorid soovitavad endalt küsida:

 • Kui pikalt sina täna eemal saad olla?
 • Kui palju on sul täna selliseid süsteeme, mis ettevõtet ja selle kasumlikkust jätkusuutlikult kasvatavad, hoolimata sinu kohalolust?

Ettevõtjad ja juhid peaksid olema tükkide meistrid

“Ettevõtjad ja juhid peaksid olema tükkide meistrid. Aga me ei saa seda olla siis, kui oleme end nurka mänginud. Kui me ei leia aega, et delegeerida või protsesse luua. Kui teeme tööd hilisõhtutel ja nädalavahetustel, sest lihtsalt nii palju on teha,” tõdevad kolm investorit ja lisavad, et kuidas muidu on võimalik, et üks inimene saab korraga aktiivselt tegutseda 8 ettevõttes või teine inimene olla 5 ettevõtte kaasomanik/juht JA kõik need on kasumlikud? “Nad ei ole üliinimesed. Neil ei ole rohkem aega kui sul. Nad teevad midagi teisiti ja sellel veebisündmusel saad teada, mis see on. Sinu parimad otsused on su toonud sinu tänasesse seisu. Kui tahad teistsuguseid tulemusi, pead mõtlema ja käituma teisiti.”

Ettevõtjad ja juhid peaksid olema tükkide meistrid. Aga me ei saa seda olla siis, kui oleme end nurka mänginud. Kui me ei leia aega, et delegeerida või protsesse luua.

Vallo Arumäe ja Raivo Hein. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Veebisündmusel saad teada:

 • Milliste otsuste, strateegiate ja mõtteviisi najal jõudsid kolm investorit tänasesse?
 • Milliseid samme soovitavad nad teel rahalise vabaduse suunas?
 • Millise mudeli abil heaolust jõukus ja jõukusest rahaline vabadus luua?
 • Millised on suurimad õppetunnid ja taipamised, mis võimaldasid edu?
 • Mida nad teeksid, kui peaksid nullist alustama?

“Lõunapaus miljonäridega” veebisündmus on sulle, kui tahad:

 • Luua paremaid ärisüsteeme, et vabastada samm-sammult oma aega ja kasvatada tulemuslikkust.
 • Võtta aega olulise jaoks, et strateegiliselt kaardistada, kus sa täna oled ning kuhu tahad liikuda.
 • Oravarattast välja​​​​​, et ei peaks 24/7 oma aega raha vastu vahetama ja saaksid teekonda nautida.
 • Saada inspiratsiooni inimestelt meie keskelt, et rahalise ja ajalise vabaduseni liikuda (jah, see on sinu jaoks ka võimalik!)
 • Õppida praktikutelt ja avastada, mis on see, mis kasvatab jõukust ja toetab ettevõtte edulugu.
 • Endale tõestada, et käive ja kasum saavad tekkida ka siis, kui sa ise puhkusel oled.

Lisainfot “Lõunapaus miljonäridega” veebisündmuse kohta leiad SIIT.

Head Uudised GoodNews