Avaleht Toode Tere tõi müüki esimesed valge glasuuriga laktoosivabad kohukesed
Tere tõi müüki esimesed valge glasuuriga laktoosivabad kohukesed

Tere tõi müüki esimesed valge glasuuriga laktoosivabad kohukesed

Sellest nädalast on poodides saadaval esimesed valge glasuuriga laktoosivabad kohukesed. Tere on esimene Eesti tootja, kes tõi turule laktoosivabad kohukesed.

Tere piimatööstuse tellimusel 2011. aastal läbi viidud üleriigilisest küsitlusest selgus, et laktoositalumatus on Eestis kujunemas üha aktuaalsemaks tervisehäireks. „Uuringust selgus, et ligi 100 000 Eesti elanikku võib kannatada laktoositalumatuse all. Igas kaheksandas leibkonnas, kus on alla 15–aastaseid lapsi puututakse kokku sellega, et laps ei talu piimatooteid. Tänaseks on see number kindlasti oluliselt suurenenud,“ nentis Tere tootejuht Jana Gaškova.

Tere on seadnud eesmärgiks arendada laktoosivabu tooteid kõigis tootekategooriates. Lisaks kohukestele on Tere toodetest laktoosivabad veel Natural ja LaCrema tootesarja jogurtid. Vähendatud laktoosisisaldusega on Tere LaFresca maitsestamata toorjuust toiduvalmistamiseks, erinevate maitsetega Tere LaFresca toorjuustud ning 5%-line kohupiimapasta.

Uued Tere Classic valge glasuuriga kohukesed on kättesaadavad nii ühekaupa kui ka multipakkides. Kohukese sisuks on naturaalne kohupiim, lisandiks banaani ja karamelli moosid ning katteks valge glasuur.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga