Avaleht Majandus Tööpakkumiste TOP 10: need on suurima kandideerijate arvuga tööd
Tööpakkumiste TOP 10: need on suurima kandideerijate arvuga tööd

Tööpakkumiste TOP 10: need on suurima kandideerijate arvuga tööd

Enim tahetud ametikoht on viimastel kuudel olnud virtuaalne assistent, kuhu kandideeris pea 800 inimest, näitab tööportaali CVKeskus.ee statistika.

Erinevad e-poodide tööpakkumised on kõrgelt hinnas – näiteks kõige populaarsemale kaupade komplekteerija tööpakkumisele kandideeris tervelt 617 ja andmesisestaja tööpakkumisele 466 töövõtjat.

Foto: Unsplash

Lisaks kaugtöö võimalusega töödele otsitakse suvehooajaks sagedasti tööd ka kaubandus-, müügi- ja teenindusvaldkondades, kus populaarseimatele konkurssidele laekub samuti sadu kandideerimisavaldusi. Kõige populaarsemale müügikonsultandi töökohale kandideeris 352 töövõtjat, klienditeenindaja kohale oli 322 ning administraatori kohale 306 töövõtjat.

Rohkem kui 200 inimest kandideeris ka kõige populaarsematele tõlkija, kaupluse suveabilise, müügiassistendi ja kulleri tööpakkumistele.

Teises kvartalis avaldasid tööandjad pea 19 000 tööpakkumist

Teises kvartalis avaldasid tööandjad CVKeskus.ee tööportaalis pea 19 000 tööpakkumist, mida on 21% rohkem kui möödunud aastal samal ajal.

„Töövõimaluste arv on aastaga suurima hüppe teinud turismisektoris, kus pakutavaid töid leidus tänavu teises kvartalis kaks korda rohkem kui eelmisel aastal samal ajal,“ kirjeldas tööturul toimuvat CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisas, et  pandeemiale eelnenud aja ehk 2019. aastaga  võrreldes leidus tänavu turismisektoris 39% rohkem tööpakkumisi.

Eelmise aastaga võrreldes avaldasid tööandjad märgatavalt rohkem tööpakkumisi ka riigisektoris (+64%) ning korrakaitse- ja turvavaldkonnas (+62%). Veel kasvas pakutavate ametikohtade arv suurelt assisteerivatel töödel (+52%) ning haridus- ja teadussektoris (+44%).

Suurima kandideerijate arvuga ametikohad

Ametikoht Kandideerijate arv kõige populaarsemale tööpakkumisele
Virtuaalne assistent 794
Kaupade komplekteerija 617
Andmesisestaja 466
Müügikonsultant 352
Klienditeenindaja 322
Administraator 306
Kaupluse suveabiline 262
Tõlkija 249
Müügiassistent 235
Kuller 205