Avaleht Majandus Vega toetusfond ootab arendusprojekte kandideerima 18 000 eurole
Vega toetusfond ootab arendusprojekte kandideerima 18 000 eurole

Vega toetusfond ootab arendusprojekte kandideerima 18 000 eurole

Vegafond1. märtsini on avatud SEB ja TÜ ideelabori Vega fondi toetusele kandideerimine. Sel korral toetatakse vaid arendusprojekte. 20. veebruaril kell 14 toimub ideelaboris Vega fondi infotund, kus saab ülevaate stipendiumile kandideerimise tingimustest.

Vega fond on siiani toetanud kokku kaheksa prototüübi arendust, esimesel korral 14 300 euroga ja teisel korral 22 900 euroga.

Vega fond on SEB ja Tartu ülikooli ideelabori loodud esimene teadmismahukatele ideedele, sh prototüüpide ehitamisele mõeldud rahastusfond. Toetusfondi kaudu rahastab SEB pank uudsete lahenduste igapäevasesse kasutusse toomist kolme aasta jooksul 150 000 euroga.

„Varasematel kandideerimisperioodidel Vega fondi toetuse saanud ambitsioonikad tiimid on juba sõlminud lepinguid ja turundanud oma ideid rahvusvahelisel tasandil. See näitab, et Vega fondi toetus innustab meeskondi suurelt mõtlema, sh julgustab alustama majandusarengut toetavate uute teadmispõhiste ettevõtetega,“ ütles Vega fondi projektijuht Heili Ollin.

Ollin lisas, et Vega fondiga soovitaksegi olla partneriks arendusprojektide meeskondadele, kelle innovaatilised ideed on revolutsioonilised ja maailmas kehtivaid praktikaid muutvad.

Vega fondi toetusele kandideerimise tähtaeg on 1. märts. Avaldusi hindab esmalt ekspertide grupp, rahvusvaheline žürii koosseisus TÜ arendusprorektor Erik Puura, SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik, arengufondi tegevjuht Pirko Konsa, EstBAN äriingel Erki Mölder, Gorilla Ventures äriingel Petri Lehmuskoski ja Neil Thomas Ventac Partners’ist.

Kümme parimat tutvustavad žüriile oma ideid 23. märtsil.

Maksimaalne jagamisele minev summa on sel toetusperioodil 18 000 eurot. Ühe taotluse maht ei tohiks olla üle 10 000 euro.

Žürii hindab arendusprojektide innovaatilisust, meeskonna võimekust projekt ellu viia ja äriplaani. Muutunud on avalduse vorm, mis on kompaktsem, kuid lihtsama vormi tõttu nõuab kandidaadilt rohkem pingutust, et oma idee selgelt väljendada.

Kõige suurema toetuse, 8300 eurot sai eelmisel taotlusperioodil Copernicus Urban Development Analyser(CUDA) meeskond. Nende näol on tegemist ülemaailmse linnastumise uurimise infosüsteemiga, mis lihtsustab linnavalitsuste, riikide regionaalplaneerimise, suurte kinnisvara ja infrastruktuuri ettevõtete tööd. CUDA kasutab satelliidipilte hoonete ja teedevõrgu kaardistamiseks ja anonüümseid mobiilpositsioneerimise andmeid rahvastiku kaardistamiseks.

Kõik on oodatud ka Vega fondi infotundi, mis toimub 20. veebruaril kell 14:00–15:30 TÜ Ideelaboris (Narva mnt 5). Oma osalusest teada anda projektijuht Heili Ollinile heili.ollin@ut.ee.

Loe Vega fondist lähemalt ja esita taotlus Vega fondi kodulehel.