Avaleht Majandus 11 MILJONIT LIITRIT! Premia tootis möödunud aastal 11 miljonit liitrit jäätist
11 MILJONIT LIITRIT! Premia tootis möödunud aastal 11 miljonit liitrit jäätist

11 MILJONIT LIITRIT! Premia tootis möödunud aastal 11 miljonit liitrit jäätist

Foto: Premia
Foto: Premia

Tänavu 60. juubelit tähistav Eesti jäätiseturu liider Premia Tallinna Külmhoone valmistas möödunud aastal kehvast suvest hoolimata ühtekokku 11 miljonit liitrit jäätist. Kõrge tulemus kinnitab, et jäätisel on eestimaalaste ostuvalikutes kindel koht termomeetri näidust sõltumata.

„Jäätiseäris on ilm kahtlemata oluline tegur ja meie jaoks oli möödund aastal olulisim see, et tipphooaja jaheda ilma tõttu märkimisväärset kukkumist tootmismahtudes ei toimunud ja müügitulemused püsisid stabiilsed,“ kommenteeris Premia juhatuse esimees Aivar Aus.

Läinud aastale tagasi vaadates ja tarbimistrende hinnates tõi Aus välja pulgajäätiste populaarsuse kasvu, jätkuva poolehoiu traditsiooniliste maitsete suhtes ja kõrged nõudmised jäätise kvaliteedile.

„Nii nagu mistahes teise tootegrupi puhul on ka jäätisemaailmas trendid pidevas muutumises ja tootjatel on oluline neid silmas pidada. Põneva arenguna väärib esile tõstmist näiteks eestimaalaste üha kasvav sümpaatia pulgajäätiste vastu. See on suundumus, mis on täna väga levinud ka näiteks Põhjamaades,“ rääkis Aus. „Sellest innustatuna rõõmustame sel aastal jäätisesõpru mitmete juubelihõnguliste uudistoodetega, mille seast võivad uued lemmikud leida ka pulgajäätiste fännid,“ lisas ta.

Foto: Premia
Foto: Premia

Kui jäätise formaadi osas on eestimaalaste eelistused mõnevõrra muutunud, siis maitsete poolest ollakse jätkuvalt truud traditsioonilistele jäätistele. „Jäätisemaitsetest hinnatakse enim klassikalist vaniljet ja šokolaadi, kuid samas ollakse altid proovima ka veidi julgemaid kooslusi. Näiteks on väga sooja vastuvõtu osaliseks saanud piparmündi ja šokolaadi koorejäätis, samuti soolakaramelli täidise ja iirisemaitselise glasuuriga Vana Toomas,“ sõnas ta.

Ausi sõnul on eestimaalaste jaoks tähtis ka jäätise kõrge kvaliteet ja kohalik tooraine. „Kasutame oma vabrikus jäätise valmistamiseks kõige kaasaegsemat tehnoloogiat ja lähtume kõrgeimatest kvaliteedistandarditest. Kõik meie koorejäätised on valmistatud puhtast eestimaisest koorest ja need ei sisalda säilitusaineid,“ kinnitas Aus.

Tallinna Külmhoone alustas jäätisetootmist 1956. aastal, kui esimese jäätisetootena toodi turule plombiiri pulgajäätis. Tänaseni on tootmises 1980. aastal müügile jõudnud Regatt ning 80-ndate koolilaste lemmik Koolijäätis. Uuema ajastu kaubamärkidest on Premia sortimendis kõige populaarsem Eriti Rammus koorejäätiste sari, millele järgevad “Väike Tom”, “Vana Toomas” pulgajäätised, “Vau!” topsid, samuti Kaleviga koostöös loodud Mesikäpa jäätis ning limonaadiriiulist tuttav Limpa tegelaskujuga mahlajää.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga