Avaleht Majandus Õpilasfirmade laat toob kokku ligi 200 õpilasfirmat
Õpilasfirmade laat toob kokku ligi 200 õpilasfirmat

Õpilasfirmade laat toob kokku ligi 200 õpilasfirmat

opilasfirmade-laatKõiki huvilisi oodatakse külastama aegade suurimat Eesti õpilasfirmade laata Kristiine ja Rocca al Mare keskustes 13. veebruaril kell 12-17.

Laadal osaleb ligi 200 õpilasfirmat, nende hulgas 13 Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmat, mis on moodustatud Eesti, Soome, Rootsi ja Läti õpilasfirmade koostöös, lisaks õpilasfirmad Türgist.

Õpilasfirmade tegevusvaldkond laieneb iga aastaga. Sel aastal on näiteks mitmeid õpilasettevõtteid, kes pakuvad põnevaid toidukaupu: tehakse kitsejäätist, pakutakse komplekti koduseks juustuvalmistamiseks, šokolaadilusikaid mõnusa kakao tegemiseks ja šokolaadimälumängu, vahendatakse talutooteid jm. Ka teenuseid on aasta-aastalt rohkem ja põnevamaid, näiteks vahendatakse Eesti disainerite tooteid, teatripileteid, jätkatakse mitmel aastal edukalt tegutsenud õpiabi teenusega, pakutakse mitmesuguseid koolitusi.
Laadal osalevate õpilasfirmade kataloogiga saab tutvuda aadressil  www.ja.ee/laat2016.

Õpilasfirmasid hindab laadal ettevõtjatest ja äriinimestest žürii. Auhindu antakse välja kokku 11 kategoorias, sealhulgas parima toote ja teenuse, innovatsiooni, müügitegevuse, stiilseima boksi ja rahvusvahelise tegevuse eest. Pidulik autasustamine on mõlemas keskuses kell 17.00-17.45.

Laat avatakse kell 12.00 Kristiine keskuses Apollo raamatupoe kõrval aatriumis ja Rocca al Mare keskuses keskmises aatriumis. Rocca al Mare keskuses müüvad oma tooteid ja pakuvad teenuseid 85 õpilasfirmat, Kristiine keskuses on väljas 113 õpilasfirmat.

Eesti õpilasfirmade laata rahastavad Tallinna Ettevõtlusamet, Fast Track Education, SEB pank ning paljud eraannetajad. Laata toetab ja Kesk-Läänemere õpilasfirmad toob laadale Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengu fondist.

Õpilasfirmadel on tänavu rekordaasta. Eesti põhi-, kesk- ja kutsekoolides tegutseb tänavu rohkem kui 280 õpilasfirmat, mis on 50 võrra mullusest enam. Rohkem kui tuhat noort saab riskivabalt ettevõtjaks olemist proovida.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga