Avaleht Äri 30 MILJONIT I Kristjan-Thor Vähi rajab Volta ärikvartali
30 MILJONIT I Kristjan-Thor Vähi rajab Volta ärikvartali

30 MILJONIT I Kristjan-Thor Vähi rajab Volta ärikvartali

Kinnisvaraarendaja Invego rajab kunagise Franz Krulli masinatehase alale 26 000 ruutmeetri suuruse tervikliku ärikvartali Volta1, mille esimene etapp valmib juba septembris. Kogu kvartal valmib 2022. aasta lõpuks ja läheb maksma 30 miljonit eurot.

“Uue kvartali keskne asukoht Noblessneri ja Telliskivi loomelinnaku vahel annab palju juurde kogu piirkonna terviklikule väljaarendamisele,” ütles Invego juht Kristjan-Thor Vähi. Volta1 piirneb kahe rajamisel oleva mahuka elamupiirkonnaga: Volta Kvartali ja Krulli Kvartaliga.

Nõudlus Kalamaja piirkonna kontoripindade järle on üha suurenenud. “Viimase aasta jooksul on tuntavalt kasvanud inimeste soov töötada elukohaga samas piirkonnas, et kontori ja kodukontori formaatide vahel parem sünergia tekitada,” rääkis Vähi.

Kopli ja Volta tänava nurgal paikneva Volta1 tarbeks renoveeritakse esimeses etapis endine Tallinna Masinatehase administratiivhoone, kuhu tuleb kokku 6000 ruutmeetrit kontori- ja äripindu, parkimiskohad ja 65 kohaga turvaline rattaparkla. Esimese etapi ehitustööd teostab Nordecon Betoon (NOBE) ja valmib see 2021. aasta septembri lõpus. Teises etapis renoveeritakse üle-eelmise sajandi lõpus ehitatud paekivist Krulli masinatööstuse tootmishoone koos kõrvalhoonega kogumahuga 20 000 ruutmeetrit, rajatakse mitusada parkimiskohta nii autodele kui ka jalgratastele ja kvartalit läbiv jalutustänav.

Volta1 projekti autoriteks on arhitektid Kaur Talpsep (Kauss Arhitektuur) ja Martin Aunin.

Invego on Tallinnas ja selle lähiümbruses viimastel aastatel rajanud üle 1100 kodu ja enam kui 24 000 ruutmeetrit äripindu. Täna arendamisel projektidest on tuntumad Tiskreoja, Tabasalu Kodu ja Luccaranna elurajoon.