EAS toetab sellest nädalast ettevõtete digitaliseerimise teekaardi loomist
Alates 15. veebruarist saavad ettevõtted taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) digitaliseerimise teekaardi toetust, mis aitab kaardistada ettevõtte arenguvõimalusi läbi tootmiskorralduse protsesside tõhustamise, digitaliseerimise ja automatiseerimise.
EASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on digitaliseerimine oluline arenguvõimalus kõikides sektorites. „Kui varasemalt pakkus EAS digidiagnostika toetust ainult tööstusettevõtetele, siis uus toetus on selle edasiarendus. Lisaks tööstusele saavad nüüd oma protsessidest põhjaliku ülevaate ka näiteks erinevad teenusettevõtted, turismisektori ettevõtted, logistikaettevõtted ja paljud teised, kel vajadus hinnata oma ettevõtte digitaliseeritust ja leida selleks uusi lahendus,“ ütles Harjo.
Tema sõnul on oluline individuaalne lähenemine, sest igal ettevõttel võib king pigistada erinevast kohast. „Digitaliseerimisega alustamisel on oluline tuvastada oma senistes protsessides pudelikaelad ja leida nendele tänapäevased tehnoloogilised lahendused,“ kinnitas Harjo. Ta rõhutas, et see ei tähenda alati suuremahuliste investeeringute tegemist ning ei eelda suurettevõtte staatust.
EASi juhatuse liikme sõnul aitab digitaliseerimine leevendada tööjõupuudust, suurendada tarnekindlust ning võtta vastu andmetel põhinevaid strateegilisi otsuseid. „Kõik see võimaldab ettevõttel pakkuda oma klientidele innovatiivseid lahendusi, luua seeläbi uusi ärimudeleid ning lõpuks suurendada oma tulusid,“ loetles Harjo.
Digitaaliseerimise teekaardi koostamiseks saab ettevõtte taotleda toetust kuni 15 000 eurot, et selle abil kaasata juurde ettevõtte väliseid kogemustega nõustajaid ja eksperte. Teekaardi loomise raames valmib ülevaade ettevõtja ärimudelist, tarneahelast ning tootmise või teenuse osutamise protsessist ning kitsaskohtade lahendustest digitaalsete tehnoloogiate abil. Lisaks sisaldab teekaart vähemalt ühe lahenduse kohta selle väljaarendamise lähteülesannet.
Varasemalt on EASi toetuse abil digidiagnostika läbinud 127 ettevõtet. Üks nendest on pakendeid valmistav Multipakend OÜ, kelle kvaliteedijuht Tiiu Aasamets tõi välja, et alates digidiagnostika läbiviimisest on ettevõttes palju muutunud. „Kontori poole peal ei pea me enam nii palju topelt tööd tegema ning tootmise poolel on samuti tänu uutele seadmetele vähem käsitööd,“ rääkis Aasamets. Lisaks toetusele on ettevõte digidiagnostikast selgunud arenguvõimaluste realiseerimiseks ka ise investeerinud
Täpsemad toetuse tingimused leiab EASi kodulehelt.