Avaleht Äri Airbnb korteriomanike seis Tallinnas on soodsaks pööranud
Airbnb korteriomanike seis Tallinnas on soodsaks pööranud

Airbnb korteriomanike seis Tallinnas on soodsaks pööranud

Koroonakriisis pihta saanud turismisektoris tegutsevate Airbnb korteriteomanike seis on soodsaks muutunud, sest palju pindu on kas pikaajalisele üürile antud või on tänu kinnisvarasektori buumile võimalik neile kiirelt ja hea hinnaga ostja leida.

„Kui aasta tagasi tuli Airbnb-sektorist palju kortereid korraga üüriturule, siis praeguseks on suur osa pikaajalise üürniku leidnud või saab varast lihtsa vaevaga lahti. Hetkel müüakse korterid kuude ja nädalate asemel päevadega ja seda isegi vanalinnas, kus likviidsus on viimasel kümnendil pigem langenud,“ ütles 1Partner Kinnisvara konsultant Helen Šank.

„Üldiselt on erinevalt kinnisvara müügiturust üürikorterite liikumine praegu pigem rahulik ja hinnad soodsad. Üürileandjad sel hooajal kuutasu tõsta ei saa,“ nentis Šank.

„Praegu on üüriturul kõige rohkem vakantsi ja ka hinnalangust tunda näiteks üliõpilastele suunatud ühetoaliste korterite seas. Näiteks kaks aastat tagasi 350-eurose kuuüüriga korteri võib praegu saada 250-300-ga, sest õpilased elavad rohkem kodus. Ühetoaliste korteritega konkureerivad ka väiksemad hotellid, mis annavad tube kuu kaupa koos hommikusöögiga välja,“ lisas Šank.

„Pikas plaanis aga üürihinnad vähemalt Tallinnas paratamatult tõusevad, sest kallinevad müügihinnad sunnivad inimesi rohkem üürima ja tõuseb ka omanike ootus kuutasule. Samuti tuleb arvestada, et Tallinna elanike arv kasvab stabiilselt 5000 inimese võrra aastas ja paljud neist ostmiseks laenu ei saa või muutub laenamine tulevikus paratamatult kallimaks,“ prognoosis Šank.