Avaleht Majandus Apollo: e-raamatud tegid esimeses poolaastas rekordkäibe
Apollo: e-raamatud tegid esimeses poolaastas rekordkäibe

Apollo: e-raamatud tegid esimeses poolaastas rekordkäibe

Eesti suurim raamatukaupluste kett Apollo müüs käesoleva aasta esimesel poolel mullusest 146 protsendi võrra enam e-raamatuid. Poolaasta menukaimateks teoseteks olid Briti menuromaan „Viiskümmend halli varjundit” ning Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus“.

Apollo e-kaubanduse müügi- ja arendusjuhi Andre Kaibaldi sõnul tegi e-raamatute müük esimeses poolaastas suurima kasvu märtsis, kui osteti tervelt 230 protsendi võrra enam e-raamatuid kui aasta tagasi. „Märtsi kõrgete müüginumbrite taga on kindlasti see, et viimasel ajal ilmub e-raamatuid üha rohkem ja suurem osa uutest raamatutest on ilmunud kiiresti ka digitaalsel kujul. Samuti on digiraamatute lugemiseks vajalikud e-lugerid muutunud inimestele nii hinna kui ka leviku poolest võrreldes mullusega oluliselt kättesaadavamaks,“ ütles Kaibald.

Eesti Digiraamatute Keskuse sisujuhi Eva Kolli sõnul on tänavu Eestis e-raamatuid ostetud 2,5 korda rohkem kui möödunud aasta esimeses pooles. „Rõõmu teeb kirjastajate aktiivsus – lugejad saavad valida endale meelepärase teose juba ligi 1500 e-raamatu hulgast ning saadaval on kõik menukid. E-raamatute müügitopid enamjaolt kattuvad trükitud raamatute omadega. Üha vähemaks jääb neid, kes pole e-raamatu allalaadimist ja lugemist kordagi proovinud,“ ütles Kolli.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga