Avaleht Äri AUTO PUHTAKS I Barking kaasas Tanel Padari abil miljoni
AUTO PUHTAKS I Barking kaasas Tanel Padari abil miljoni

AUTO PUHTAKS I Barking kaasas Tanel Padari abil miljoni

Autopesu- ja parkimisteenuse platvorm Barking kaasab Funderbeami kaudu kuni 1,2 miljon eurot. Juhtinvestoriteks on endine Elroni tegevjuht Olle Tischler, muusik Tanel Padar ja riskikapitalifond Superangel investeeringute juhina tuntud Marko Oolo.

Barkingu asutaja ja tegevjuhi Kustas Kõivu sõnul kannustab kapitali kaasamist soov kiirendada laienemist Kesk-Euroopas. “Käesoleva aasta lõpuni on meie eesmärk tugevdada positsioone Saksamaal, Austrias ja Šveitsis. Poole maailma autopesuturust moodustab Euroopa Liit, millest omakorda 70% moodustab Saksamaa. Ülejäänust on oluline osa nii Austrial kui ka Šveitsil. Geograafiliselt ebaühtlase turu põhjuseks on regulatsioonid: Saksamaal ja Šveitsis on keelatud pesta sõidukit kodustes tingimustes. Kui ärimudeli skaleerimine õnnestub vastavalt prognoosile, siis oleme aasta pärast valmis järgmisteks sammudeks Põhja-Ameerika turul,” ütles ta.

Järgmise kahe aasta jooksul plaanib Barking igakuist müügitulu kuuekordistada ja sõlmida koostöölepingud tuhande teenuspakkujaga. Hinnanguliselt 60% kaasatavast kapitalist kulub müügimeeskonna kasvatamisele, 16% suunatakse turunduskuludeks, mille eesmärk on tuua lõppkasutaja platvormini, ja 24% kulub likviidsuse tõstmisele tootmiskulude katteks. „Meie ärimudeli toimimise eeldus on kontrollerite olemasolu teeninduspunktides. Kontrollerite kasutus eeldab tootmist ehk ühekordset suuremat kulutust,” selgitas Kõiv.

Olle Tischler otsustas investeerida Barkingusse lähtuvalt tugeva meeskonna olemasolust. „Usk meeskonda on väga tugev. Nad on seni suutnud investoritele lubatud prognoose väga kenasti ellu viia. Ärimudel on põnev. Ootan huviga arenguid ka tulevaste investeerimisvoorude osas, kuna Barkingu platvormi külge saaks ühendada ka igasuguseid muid teenuseid, nagu näiteks elektrisõidukite laadimine või mikromobiilsus. Vaatame, mis võimalused tekivad,” rääkis ta.

2015. aastal asutatud Barking on varasemalt kaasanud 847 000 eurot. Ettevõtte varase faasi investoriteks on Rain Lõhmus ja Marek Kiisa. Mullu kevadel tehtud avalik kapitali kaasamine lisas investorite hulka Marko Oolo ja veel ligi 400 Funderbeami platvormi investorit.