Avaleht Äri Barbora avas Tartus ja lähiümbruses kojukandeteenuse
Barbora avas Tartus ja lähiümbruses kojukandeteenuse

Barbora avas Tartus ja lähiümbruses kojukandeteenuse

Toidu- ja esmatarbekaupadepood Barbora.ee avas 5. aprillil kojukandeteenuse Tartus ja selle lähiümbruses.

“Ettevalmistused kojukandeks algasid IT-süsteemide arenduse ja töötajate värbamise näol aasta alguses. Kogu viimase aasta vältel on toidu ja esmavajalike kodukaupade ostmine internetist näidanud tugevat kasvutrendi. Viimane hüpe toimus märtsi alguses uute piirangute jõustumisel,” ütles ettevõtte tegevjuht Kirke Pentikäinen. Kojuveoteenuse laienemine Tartusse kasvatab mahtu suurusjärgu võrra, kuna tegemist on rahvaarvult Eesti suuruselt teise linnaga.

Barbora on seadnud eesmärgi hoida tarnevõimekus ka praegusel suure nõudluse ajal tasemel, mis võimaldab saada vaba tellimisaja vähemalt järgmiseks päevaks. “Teenindame ostjaid iga päev kella kaheksast hommikul üheksani õhtul ning pakume lühimat – tunniajast – tarneakent,” sõnas Kirke Pentikäinen.

Tartlastele ja linna lähiümbruse elanikele pakutakse uue teenuse käivitamise esimesel kuul kulleriteenust tasuta kõigile tellimustele, mis on suuremad kui minimaalne nõutav 20-eurone ostukorv. Ostud viiakse kliendile ka mitmekorruselises majas ukse ette, kuid antakse üle kontaktita.

Mulluse uuringu kohaselt tellib regulaarselt toitu ja kodukaupu e-poest enam kui veerand Tallinna ja ümbruse inimestest, sh ligi 15% inimestest teeb seda nädalas korra või enamgi. Ostetuimad kaubad on igapäevased toiduained, müügiedetabelit juhivad banaan, piim, porgand, kartul ja hapukoor.