Avaleht Majandus Capitalia investeerimisfond Co-Investment Fund ostis 300 000 euro eest Eesti ükssarviku Bolti aktsiaid
Capitalia investeerimisfond Co-Investment Fund ostis 300 000 euro eest Eesti ükssarviku Bolti aktsiaid

Capitalia investeerimisfond Co-Investment Fund ostis 300 000 euro eest Eesti ükssarviku Bolti aktsiaid

Capitalia investeerimisfond Co-Investment Fund ostis 300 000 euro eest Eesti ükssarviku Bolti aktsiaid, saades niiviisi esimeseks Läti fondiks, mis ettevõttesse investeeringu teinud.

Tehinguga soovis üks esimesi Bolti investeerinud äriingleid osa enda omanduses olevatest aktsiatest maha müüa. Capitalia ostis koos Eesti ühe juhtiva riskikapitalifondi Specialist VC-ga äriinglilt Bolti aktsiad. Capitalia hallatava fondi investeeringu suurus on 300 000 eurot.

“Üha rohkem alustavaid investoreid otsib võimalusi oma investeeringu osaliseks realiseerimiseks ja hajutamiseks. See annab võimaluse ka teistele investoritele – antud juhul näiteks meie fondile -, paigutada vahendeid juba edukalt toimivatesse ja tuntud idufirmadesse. Usun, et lähiaastatel kasvab sarnaste tehingute arv oluliselt, mis kokkuvõttes tuleb Baltimaade startup-finantseerimise ökosüsteemile ainult kasuks,“ kommenteeris Capitalia Eesti juht Siim Roos.

Maikuus sõlmitud tehinguga sai Capitaliast esimene Lätis registreeritud fond, mis on teinud investeeringu Eesti ükssarvikusse Bolt. Ükssarvikud on ettevõtted, mille väärtus on jõudnud vähemalt 1 miljardi USA dollarini ning Bolt pälvis ükssarviku staatuse juba 2019. aastal. Rahapaigutus Bolti on Capitalia fondi viies investeering pärast asutamist eelmise aasta septembris.

  • Capitalia Co-Investment Fund on passiivse strateegiaga riskikapitalifond. Fond on suunatud erainvestoritele, kellele pakutakse lihtsaid ja soodsaid investeerimisvahendeid suure kasvupotentsiaaliga ettevõtetesse investeerimiseks. Fond otsib aktiivselt uusi investeerimisvõimalusi ning kaasab kvalifitseeritud erainvestoritelt finantseeringuid summas alates 25 000 eurost.