1. Avaleht
  2. Uudis
  3. Coop Pank tõstis kogumishoiuse intresse rohkem kui kaks korda
Coop Pank tõstis kogumishoiuse intresse rohkem kui kaks korda

Coop Pank tõstis kogumishoiuse intresse rohkem kui kaks korda

Kodumaine Coop Pank tõstis alates veebruari lõpust kogumishoiuste intressimäärasid rohkem kui kaks korda – eesmärgipärased rahakogujad teenivad kogumishoiuselt nüüd kuni 2-protsendilist intressi.

Teet Kerem. Foto: Urmas Kamdron

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul toimib kogumishoius sisuliselt nagu tähtajaline hoius, aga hoiustamise periood võib olla lühem ja kogumishoiusel on juurdemakse võimalus kogu hoiustamisperioodi jooksul.
„Kogumishoiuse periood on 6 kuud kuni 2 aastat – see on piisav aeg, et koguda raha mõne suurema väljamineku jaoks. Levinumad kogumise eesmärgid on näiteks autoliisingu sissemakse või puhkusereisi planeerimine, aga ka muud suuremad ostud, mille jaoks on vaja koguda raha pikema perioodi jooksul,“ selgitas Kerem.

Alates 27. veebruarist tõusid kogumishoiuste intressid enam kui kahekordseks:

  • 6–8-kuulise hoiuse intress tõusis 0,3 protsendilt 0,7 protsendile;
  • 9–11-kuulise hoiuse intress tõusis 0,4 protsendilt 0,9 protsendile;
  • 12–17-kuulise hoiuse intress tõusis 0,6 protsendilt 1,3 protsendile;
  • 18–23-kuulise hoiuse intress tõusis 0,9 protsendilt 1,8 protsendile;
  • 24-kuulise hoius tõusis 1 protsendilt 2 protsendile.

Keremi sõnul on praeguse kõrge inflatsiooni tingimustes oluline, et kogutav raha ei kaotaks pangakontol seistes väärtust, vaid teeniks intressi. Coop Pank väärtustab hoiustajaid kõrgelt, sest on kiiresti kasvava kodumaise pangana hoiuste kaasamisest väga huvitatud ja soovib pakkuda Eestis tegutsevate universaalpankade seas parimaid tingimusi. Kõige kõrgemat intressimäära 3,0 protsenti pakub Coop Pank kolmeaastase perioodiga tähtajalisele hoiusele.

Raha hoiustamine pangas on riskivaba rahakasvatamise võimalus – pangahoiuse puhul ei ole ohtu oma rahast ilma jääda ja see ei sõltu majanduse käekäigust. Lisaks on hoiustel riigipoolne lisagarantii – kõik hoiused koos kogunenud intressidega väärtuses kuni 100 000 eurot hoiustaja kohta on tagatisfondi seaduse järgi garanteeritud.

Head Uudised GoodNews