1. Avaleht
  2. Majandus
  3. EAS toetab 462 000 euroga Viljandi folgifestivali, Otepää suusavõistlusi ja muud
EAS toetab 462 000 euroga Viljandi folgifestivali, Otepää suusavõistlusi ja muud

EAS toetab 462 000 euroga Viljandi folgifestivali, Otepää suusavõistlusi ja muud

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetab kokku 462 000 euroga kahte kultuuri- ja kuut spordisündmust, mis toovad aastatel 2019-2020 Eestisse rahvusvahelist publikut ja kasvatavad välisturistide ööbimisi.

Kaheksa toetust saanud sündmust toovad Eestisse üle 16 000 väliskülastaja ja tutvustavad Eestit turismimaana üle 40 miljonile rahvusvahelisele kontaktile.

Toetust sellest voorust saavad kultuurisündmustest I Land Sound 2019 ja Viljandi pärimusmuusika festival 2020.

Spordiprojektidest toetatakse Audru ringrajal toimuvat autode ringrajasõidu Põhjamaade meistrivõistluste etappi Estonian Grand Prix 2019, laskesuusatamise IBU CUP 2019 ja kahevõistluse 2020 MK-etapi korraldamist Otepääl, orienteerumise EM-i ja MK korraldamist 2020 Rakvere piirkonnas, 2019 Tallinn Open rahvusvahelist maadlusvõistlust ja iluuisutamise ISU juunioride MM-i korraldamist Tallinnas.

„Eesti on näidanud ennast tugeva rahvusvaheliste sündmuste korraldajamaana, mille tunnustusena usaldatakse Eestit juba mitmete maailmakarikaetappide ja MM-ide korraldamisel. Kultuurisündmuste korraldamisel on Eestil üle 20-aastane traditsioon ja tuntust aitavad koguda kõrgelt tunnustatud rahvusvahelised esinejad. Meil on kindel positsioon ja seda tuleb hoida,“ ütles EAS-i turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli.

„Samas teeb veidi murelikuks infrastruktuuri valmisolek järgmise tasandi sündmuste korraldamiseks – n-ö klaaslagi on ees ja suurema kasvu tekitamiseks on vajalik tegeleda ka infrastruktuuri arendamisega. Piirkondade majutusvõimalused ja liikumisvõimalused on saavutanud tippkoormuse ning kõrghooajal on tekkinud tõsine majutuskohtade puudujääk, mistõttu Eesti ei saa võõrustada kõiki rahvusvahelisi külastajaid, kes sündmusest osa võiks võtta. Turismiarenduskeskus otsib lahendusi ja panustab sellesse täiendavalt läbi turismiettevõtete ärimudelite toetusmeetme ja teiste tegevuste,“ jätkas ta.

Toetuse summa ühe sündmuse kohta saab olla 20 000 kuni 65 000 eurot, millele toetuse saaja peab lisama omafinantseeringu vähemalt 30 protsendi ulatuses. Toetatakse sündmuse turundamist välisriikides ja läbiviimist Eestis. Kultuuri- ja spordisündmuste toetuse kogueelarve on 3,2 miljonit eurot, seda rakendatakse aastatel 2014–2020 ja rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Uus taotlusvoor avatakse 2019. aasta sügisel.

Head Uudised GoodNews