Avaleht Majandus Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes käivitas Vaikse Ookeani Ühenduse riikidele olulise tarkvaraplatvormi
Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes käivitas Vaikse Ookeani Ühenduse riikidele olulise tarkvaraplatvormi

Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes käivitas Vaikse Ookeani Ühenduse riikidele olulise tarkvaraplatvormi

Eesti üks suuremaid tarkvarafirmasid Helmes avas Vaikse ookeani riike ühendava organisatsiooni Pacific Community tarkvararakenduse, mis lihtsustab kogu piirkonna jaoks oluliste otsuste tegemist alates majandusest ja rahvastikust kuni kliimamuutusteni.
Helmese partneri Laur Mägi sõnul aitas ettevõte Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioonil (OECD) arendada tarkvara, mis kogub ja levitab riikide statistilisi andmeid. “Seda tarkvaraplatvormi kasutavad praegu 12 riigi statistikaametid, sealhulgas ka Eesti, kõigi oluliste statistiliste näitajate kajastamiseks,” rääkis Mägi.
“Juurutasime OECD-le arendatud tarkvaraplatvormi nüüd ka Vaikse ookeani ühendusele ning sellest saab tulevikus piirkonna ühtne statistikakeskus,” rääkis Mägi.
Laur Mägi sõnul koondab tarkvara andmed piirkonna rahvastiku, kliima, majanduse ja suuresti kõike riike puudutava kohta. „Need andmed annavad piirkonna käekäigust objektiivse pildi ja võimaldavad riike paremini juhtida,” ütles Mägi.
„Tegemist oli antud tarkvaraplatvormi esmakordse juurutamisega pilvelahendusena, mistõttu oli juurutamine keeruline ja suur õppimisprojekt ka Helmesele,” lisas Mägi.
1947. aastal asutatud Pacific Community on 26 Vaikse ookeani riiki ühendav organisatsioon, mis tegeleb piirkonna majanduse, kliimamuutuste, inimõiguste ja hariduse edendamisega.
Helmeses töötab eri riikides kokku 570 inimest. Helmese suuremad kliendid on tuntud rahvusvahelised organisatsioonid ja ettevõtted nagu OECD, Kühne+Nagel, DNB, SEB, Telia Company, Solera Inc. Ettevõtte 2017. aasta käive oli 26,1 miljonit eurot.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga