Avaleht Majandus Eesti äriinglid otsivad Tehnopoli Startup Inkubaatorist talente
Eesti äriinglid otsivad Tehnopoli Startup Inkubaatorist talente

Eesti äriinglid otsivad Tehnopoli Startup Inkubaatorist talente

Foto: Matti Paglant
Foto: Matti Paglant

Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Eesti Äriinglite Assotsiatsioon (EstBAN) pikendasid omavahelist koostöölepet, mille kohaselt aitab Tehnopoli Startup Inkubaator tõsta tehnoloogiapõhiste iduettevõtete investeeringuvalmidust ning EstBAN tagab ettevõtete jõudmise potentsiaalsete investorite ette.

„EstBAN koondab üle 50 isiku, kellel on huvi oma raha  alustavatesse ettevõtetesse investeerida. Mullu tegid äriinglid investeeringuid enam kui 4 miljoni euro väärtuses. Käesoleval aastal tahame võrgustikku laiendada ning investeeringute kogumahtu suurendada. Tehnopoli Inkubaator on heaks allikaks kvaliteetsete startup ettevõtete leidmiseks, kellesse tulevikus raha ja teadmisi võiksime anda,“ rääkis EstBANi asutaja Ivar Siimar.

Tehnopoli Startup Inkubaatoris tegutseb kuni 20 alustavat tehnoloogiaettevõtet. Ettevõtete kiire kasvu tagamiseks tegelevad ettevõtetega 15 mentorit ja ärieksperti, korraldatakse koolitusprogramme ja välismissioone, viikase ettevõtted kokku investorite ja klientidega. Inkubaatori programmi lõpetab ettevõte, mis tegutseb välisturul või on kaasanud strateegilise investeeringu. Aastal 2013 lõpetas Tehnopoli Startup Inkubaatori programmi edukalt 11 ettevõtet.

„Eesti alustavad ettevõtted peavad olema esimesest päevast rahvusvahelistele turgudele orienteeritud. Kuna välisturgudele jõudmine on pahatihti kulukas, siis on ettevõtete jaoks hädavajalik investeeringute kaasamine üsna varajases faasis. EstBAN teeb selles vallas ära tänuväärse töö, kuna nende investeeringute suurus ja kriteeriumid sobivad ettevõtetele varajase arenguhüppe tegemiseks. Riskikapitali fondide jaoks ei pruugi sellised ettevõtted veel huvitavad olla,“ ütles Tehnopoli Startup Inkubaatori juht Andy-Andrei Linnas.

2012. aasta lõpus asutatud Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni eesmargiks on alustavatesse ettevõtetesse tehtavate seemneinvesteeringute mahu suurendamine Eestis. Ühiselt keskendutakse uute investeerimisvõimaluste otsimisele ja analüüsimisele, kogemuste ja kontaktide vahendamisele, investorite ja ettevõtjate kokkuviimisele, investeerimisega seotud juriidiliste aspektide arendusele jmt. Investeeringute suurused varieeruvad
vahemikus 20 000 – 500 000 eurot.