1. Avaleht
  2. Äri
  3. Eesti migreeniäpp Migrevention lõpetas edukalt esimese investeerimisvooru
Eesti migreeniäpp Migrevention lõpetas edukalt esimese investeerimisvooru

Eesti migreeniäpp Migrevention lõpetas edukalt esimese investeerimisvooru

Migrevention alustas Tartu Ülikooli Kliinikumis kliinilist uuringut ja kaasas ka esimese iduinvesteeringu.

Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Katrina Laksi sõnul kannatavad migreenihoogude all ainuüksi Eestis hinnanguliselt üle 200 000 inimese, kellest ravile jõuab aasta jooksul vaid kuni 1%. „Meie lahendus võimaldab aidata 10 korda rohkem peavaludega patsiente ja seeläbi pakkuda tulevikus ravivõimalust kõikidele, kes migreenist tingitud sagedaste peavaluhoogude all kannatavad. Arendame süsteemi, mis võimaldaks nii jälgida ja ennetada peavaluhoogusid kui ka pakkuda teaduspõhistest soovitustest lähtuvalt ravi,“ ütles Katrina Laks.

Migreventioni digitaalse peavalukliiniku lahenduse esimeseks verstapostiks oli peavalupäevik, mida hakati patsientidele pakkuma tänavu märtsis. „Tänaseks toetab meie rakendus juba rohkem kui 3000 peavalupatsiendi raviteekonda,“ sõnas Laks, rõhutades, et päevik oli siiski kõigest esimene samm. „Detsembri alguses alustas Migrevention Tartu Ülikooli Kliinikumis kliinilist uuringut, kus võrreldakse digitaalset sekkumist ja tavaravi. Siht järgmiseks aastaks on selge: sertifitseerida Migreventioni toode digitaalse meditsiiniseadmena,“ ütles Laks.

Migreventioni esimese 355 000 euro suuruse investeerimisvooruga liitusid tipptegijad tervise-, tehnoloogia-. õiguse- ja iduettevõtluse valdkondadest. Investeerimisringi juhtis pikaaegse tervishoiujuhtimise kogemusega Dag Nurm, kes investeeris Migreventionisse kõrge kompetentsiga ja motiveeritud meeskonna tõttu. “Seda valdkonda ootab tehnoloogilises mõttes ees tohutu areng. Migrevention suudab juba täna pakkuda patsientidele olulist väärtust. Usun, et pärast järgmise etapi läbimist suudavad nad oma rakenduses pakkuda ravi, mis oma kvaliteedilt ei jää alla kliinikutes pakutavale konventsionaalsele ravile,” ütles Nurm, kes on varasemalt pikaaegselt juhtinud taastusravihaiglat, kuid viimastel aastatel keskendunud investeeringute juhtimisele tervishoiuvaldkonnas.

Migreventioni lahenduses näeb olulist potentsiaali ka kiirendi Health Founders asutaja ja Migreventioni investor Erki Mölder. „Health Foundersi kiirendis otsime ideid, mille taga on kompetentne meeskond ning tugev ja laiahaardeline ärimudel, mis pakub reaalset lahendust reaalsele probleemile tervishoiuvaldkonnas. Migrevention täidab kõik need eeldused, mistõttu oligi meil hea meel osaleda nende esimeses investeerimisvoorus. Ootame ja jälgime huviga nende arengut,“ ütles Mölder.

Migreventioni projekti „Migrevention digitaalse peavalukliiniku arendus“ elluviimist on toetatud ka Eesti – Norra koostööprogrammi „Green ICT“ vahenditest.

Head Uudised GoodNews
tags: