Avaleht Uudis Eesti populaarseim aktsiamäng tuleb rekordilise auhinnafondiga
Eesti populaarseim aktsiamäng tuleb rekordilise auhinnafondiga

Eesti populaarseim aktsiamäng tuleb rekordilise auhinnafondiga

Tänasest saab end kirja panna LHV aktsiamängule „Börsihai“, mille peaauhinnaks on juubeliaasta puhul 10 000 eurot.

Novembri esimesel päeval algava ja kolm nädalat kestva aktsiamängu eesmärk on anda investeerimishuvilistele börsil kauplemise kogemus ilma päris rahaga riskimata ja selgitada välja parim virtuaalse portfelli kasvataja.

LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli sõnul on „Börsihai“ hea võimalus just uutele investoritele ja neile, kes investeerimismaailma sisenemiseks alles julgust koguvad. „Virtuaalse rahaga aktsiamäng on ideaalne koht, kus esimesed börsil kauplemise viljad ja vitsad kätte saada. Igaüks saab valida endale sobiva strateegia, teha tehinguid täpselt nii, nagu neid tehakse börsil päris rahaga kaubeldes ja võrrelda end nii sõprade kui ka mitmete kogenud investoritega,“ ütles Pikkel.

Viimased aastad on näidanud, et mäng on väga populaarne ka koolinoorte hulgas. Näiteks mullu võttis mängust osa 1100 koolinoort 55 õppeasutusest. „Oleme saanud paljudelt koolidelt tagasisidet, et aktsiamängul on kindel koht nende majandusõpilaste hulgas. Selle heaks tõestuseks on eelmise aasta üldvõitja, kelleks oli 18-aastane koolinoor,“ lisas Pikkel.

„Börsihai“ 20. juubeli puhul on auhinnafond rekordilised 13 200 eurot. Lisaks premeeritakse parimat koolinoort, kes saab auhinnaks 1000 eurot. Iga mängunädala lõpus premeeritakse nädala jooksul portfelli kõige rohkem kasvatanud osalejat ja koolinoort vastavalt 1000 ja 100 euroga.

Osalema on oodatud igas vanuses ja erinevate kogemustega investeerimishuvilised ning osalemine on kõigile tasuta. Eraldi arvestust peetakse parima noore ehk kuni 19-aastase investori leidmiseks. Lisaks on oodatud mängust osa võtma ka firmade, koolide ja muude kollektiivide meeskonnad, et leida klassi parim rahakasvataja või võrrelda, millises firmas töötavad kõige osavamad börsihaid. Meeskonda kuulumist saab märkida mänguportfelli avamisel.

tags: