Avaleht Toode Eesti Rahvusvaheline Maja nimetati aasta teoks
Eesti Rahvusvaheline Maja nimetati aasta teoks

Eesti Rahvusvaheline Maja nimetati aasta teoks

IT-ettevõtete liit ITL andis eile EAS-ile ja Mainorile üle Eesti aasta IT-teo auhinna Eesti Rahvusvahelise Maja loomise eest, kuhu on Eestisse tööle tulnud inimeste sisseelamise hõlbustamiseks koondatud paljude erinevate asutuste teenused.

EAS-i Work in Estonia programmi juhi Triin Visnapuu-Sepa sõnul on novembris Ülemiste Citys avatud rahvusvaheline maja teoks saanud tänu avaliku ja erasektori ning väga paljude partnerite mahukale koostööle. “IT-ettevõtete liidu auhind on kahtlemata tunnustus neile kõigile,” ütles Visnapuu-Sepp.

Rahvusvahelise maja idee ühe algataja Mainori juhatuse esimehe Kadi Pärnitsa kinnitusel saab tänu moodsale teenuskeskusele varasema kuu-pooleteisese välisspetsialistide jooksutamise asemel nüüd asjad ühes koha korda päeva-kahega. “Taolise omavahelise koostööga teeme Eesti kindlasti suuremaks,” märkis Pärnits, kelle hinnangul on rahvusvaheline maja Eesti IT-sektori tööjõupuudust juba leevendamas, sest info sujuvast esmasest vastuvõtust ja kohanemisest Eestis on levinud kiiresti.

Eesti Rahvusvaheline Maja on avatud kolmel päeval nädalas. Esimese viie kuuga on seal lahendatud 450 teenindusjuhtumit, sealt on erinevate ürituste ja visiitide raames käinud läbi 1200 inimest ning võõrustatud ja korraldatud on ligi 40 sihtgruppidele mõeldud üritust. Majas pakuvad teenuseid EAS, PPA, Integratsiooni Sihtasutus, töötukassa, siseministeerium, Tallinna linn ning maksu- ja tolliamet.