Avaleht Hea Eesti asi Eesti Startup Bilance tõi täna Baltikumi turule uue rahahaldamise rakenduse
Eesti Startup Bilance tõi täna Baltikumi turule uue rahahaldamise rakenduse

Eesti Startup Bilance tõi täna Baltikumi turule uue rahahaldamise rakenduse

Eesti idufirma Bilance lansseeris täna automaatse rahaasjade äpi, mille eesmärk on aidata eraisikutel saada parem ülevaade oma kulutustest ja säästa igakuiselt rohkem raha, et liikuda finantsvabaduse suunas.

Vendade Mihkel Vetemaa ja Erik Vetemaa loodud mobiilirakendusse saab kokku tuua panganduse andmed kõikidest Eesti pankadest ja teistest finantsplarvormidest nagu Revolut või Wise. Rakendus annab pärast pangaga ühendamist ülevaate kasutaja kuludest ja tuludest ning uuendab seda automaatselt.

«Rahatarkus on Eestis kasvavas trendis kuid pole mugavaid tööriistu rahaasjade jälgimiseks. Ootame põnevusega kuidas rakendus vastu võetakse ja kui palju aitab Bilance Eestlastel säästa» märkis Bilance kaasasutaja ja tegevjuht Mihkel Vetemaa

«Euroopa Liidu suund avatud panganduse poole on loonud võimalused kasutajatel oma makseandmed pankadest mugavalt kätte saada. Masinõppe toel kategoriseerime me maksed ja seeläbi anname kasutajatele oma rahaasjadest parema ülevaate. Tulevikus kavatseme tehisintellekti abil ka personaliseeritud nõuandeid pakkuda,» selgitas kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Erik Vetemaa.

Pikemas perspektiivis planeerivad vennad luua keskse platvormi kust eraisik saab täieliku ülevaate enda ja oma pere kõikidest finantsidest – varadest, laenudest, investeeringutest, kuludest ning tuludest.

Bilance alustab korraga nii Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes ning sellel aastal on plaanis laieneda veel teistesse Euroopa riikidesse. Meeskond valiti ka Tehnopol Startup Inkubaatori kuuendasse gruppi, kes alustasid oma teekonda kasvuprogrammis selle aasta alguses.