1. Avaleht
  2. Majandus
  3. Eestis loodud isejuhtiv buss alustab oma esimest rahvusvahelist opereerimist
Eestis loodud isejuhtiv buss alustab oma esimest rahvusvahelist opereerimist

Eestis loodud isejuhtiv buss alustab oma esimest rahvusvahelist opereerimist

Soome juhtiv autonoomsete vedude operaator Roboride alustab koostööd Auve Techiga, et panna Tamperes sõitma Eesti isejuhtivad bussid.

Vaid mõni aasta tagasi esitleti TTÜ100 juubelil Eesti esimest isejuhtivat sõidukit – Iseautot. Auve Techi bussid on seni erinevaid marsruute väisanud Tallinna loomaaias, Vabaõhumuuseumis ja Ülemiste City ärilinnakus. Nüüdsest hakkavad Eestis ehitatud nutikad bussid sõitma ka põhjanaabrite juures.

“Tampere projekti eesmärk on tõestada, kuidas futuristlikud autonoomsed elektrimootoriga bussid saavad olla osa meie igapäeva linnaelust. Koostöös Auve Techiga asume rajama elanikele turvalist, keskkonnasõbralikku, taskukohast ja mugavat liikumisvõimalust,” selgitas Roboride tegevjuht Tatu Nieminen.

Auve Techi kaheksakohalised minibussid on loodud viimase miili transpordi hõlbustamiseks. Isejuhtiv buss aitab teenindada reisijaid mugavalt ja vaikselt ka piirkondades, kus tavaline liinibuss opereerida ei saaks või kus see on eelistatud variant personaalsete sõidukite kasutamise asemel. Olgu nendeks siis kinnised alad nagu lennujaamad või hoopis väiksemate tänavatega elamurajoonid.

Auve Techi tegevjuht Johannev Mossov sõnas, et koostöö Soome operaatoriga on pika töö tulemus ja ettevõttele oluliseks verstapostiks. “Meie eesmärk on autonoomsete transpordilahenduste abil muuta igapäevaseid liikumisi kiiremaks, mugavamaks ja rohelisemaks üle terve maailma,” lisas ta.

Tallinlased saavad isejuhtiva bussiga tasuta ringi sõita Ülemiste City ärilinnakus ja peagi alustatakse opereerimist ka Kreekas.
Head Uudised GoodNews