Avaleht Äri Elektriautode laadijaid saab nüüd välja rentida
Elektriautode laadijaid saab nüüd välja rentida

Elektriautode laadijaid saab nüüd välja rentida

Ruex ja Barking pakuvad tänasest võimalust anda elektriauto laadija ööpäevaringselt või mõneks tunniks tasulisse kasutusse. Välja võib rentida nii eraisiku kodulaadijat kui ka restorani, spordiklubi, toidupoe, korteriühistu või parkimismaja juures asuvat laadijat.

„Pakume Airbnb-laadset teenust, mille abil omanik rendib laadija välja selleks ajaks, kui ta seda ei vaja. Omanik määrab laadimise hinna ja meie liidestame läbi oma tehnilise lahenduse laadija Barkingi platvormiga,“ selgitab Ruexi asutaja Roman Zahharov. „Täna pakume laadijate rentimisteenust Eestis, lähiajal on plaanis avada sarnane teenus ka välisturgudel.“

„Täna saab Barkingi äpi abil elektriauto omanik oma autot laadida seitsmes Ruexi opereeritavas laadimiskohas Tallinnas,“ lisab Barkingi tegevjuht ja asutaja Kustas Kõiv. „Lisaks neile loodame lähiajal liidestada rohkem olemasolevaid ja uusi laadijaid, mis annab kliendile võimaluse maksta juba tuttavas äpis nii auto parkimise, pesu kui ka laadimise eest.“

Kui täna on Eestis ligi 240 avalikku elektriautode laadijat, siis 2030. aastaks võiks neid olla üle 5000, prognoosib oma analüüsis Euroopa Transpordi ja Keskkonna Föderatsioon.

Ruex on Eesti iduettevõte, mis müüb, paigaldab, opereerib ja aitab välja rentida erinevaid elektriautode laadijaid.

Barking on Eestis loodud mobiilirakendus, mille kaudu pargib ja peseb oma sõidukeid üle 80 000 autojuhi Eestis, Soomes, Leedus, Poolas ja Saksamaal.