Avaleht Majandus Eskaro Group AB avab Odessas tehase maksumusega 8 miljonit eurot
Eskaro Group AB avab Odessas tehase maksumusega 8 miljonit eurot

Eskaro Group AB avab Odessas tehase maksumusega 8 miljonit eurot

Rahvusvaheline ettevõte Eskaro – siseviimistlusmaterjalide tootja Eestis, Soomes, Venemaal ja Valgevenes – avab Ukrainas tehase, mille rajamisse investeeriti kaheksa miljonit eurot.

„Uus tehas hakkab tootma suures valikus viimistlusmaterjale: värve, lakke, liime, pahtleid ja palju muud. Tehase tootmisvõimsus on 30 tuhat tonni aastas ühes vahetuses töötamisel. Erilist tähelepanu pööratakse uues tootmises keskkonnakaitsele,“ räägib Eskaro Groupi tegevdirektor Eduard Štivelman.

Tema sõnul võetakse uues ettevõttes kasutusel kõige nüüdisaegsem tehnoloogia keskkonnasõbralikuks vesidispersioonmaterjalide tootmiseks, mis on ohutud keskkonnale ja põhinevad ressursside taaskasutusel. Ettevõte kasutab oma puurkaevu vett, mis pärast tehnoloogilisi operatsioone jõuab puhastusjaama ja tagastatakse uuesti tootmisprotsessi. Sellisel moel töötab tehas jäätmevaba tehnoloogiaga, mis võimaldab hakkama saada tööstuskanalisatsiooni süsteemita. Seadmed uude tehasesse paigaldas ülemaailmselt tuntud ettevõte ABB France.

„Tehas on täielikult automatiseeritud. Kõiki tootmis-, puhastus-, ohutus- ja energiasäästuprotsesse juhib kõigest viis inimest,“ räägib Eduard Štivelman. „Värvide ja lakkide koostisretseptid töötatakse välja ja katsetatakse meie Maardu laboris. Seetõttu on igati alust rääkida Eesti tehnoloogia ekspordist.“

Odessas avatav tehas on Eskaro Group AB viies tööstus. Lisaks Ukrainale ja Eestile tegutsevad kontserni ettevõtted edukalt Soomes, Valgevenes ja Venemaal.

„Rõõmu teeb, et tehase avamine Odessas langeb kokku Eskaro 20. juubeliga. Oleme kindlad, et investeeringud Ukrainasse sellega ei piirne. Plaanides on juba laokompleksi ja haldushoone juurdeehitus,“ räägib Eduard Štivelman.