Avaleht Majandus GALERII! Parimaks õpilasfirmaks valitud sEST toodab käsitööehteid
GALERII! Parimaks õpilasfirmaks valitud sEST toodab käsitööehteid

GALERII! Parimaks õpilasfirmaks valitud sEST toodab käsitööehteid

Fotod: Timo Arbeiter

Reedel valiti Tartus Eesti Rahva Muuseumis 23. korda Eesti parim õpilasfirma, milleks osutus Tallinna Reaalkooli õpilaste sEST, mis köidab oma käsitööehetesse ehedat Eestimaa loodust, näiteks samblike, lehti, rabapinnast jne.

Võistluse žürii esimees Kristiine Ross ütles, et võitja osas oli erakordselt keeruline otsust langetada, sest kõik osalevad noored olid asja võtnud väga tõsiselt ja teinud tööd suure kirega. “Otsused langesid žürii tuliste vaidluste tulemusel. Kuulasime ja vaatasime noori ettevõtjad äärmiselt põhjalikult, olulisteks kriteeriumiks otsustamisel oli idee tugevus, innovaatilisus, aga ka oskus kogu protsessi juhtida, saada aru ettevõtluse olemusest ning eelkõige meeskonnatööd teha,” ütles Kristiine Ross. “Võitjaks osutus tugeva idee ja äärmiselt tervikliku kontseptsiooniga noorte ettevõte sEST, kelle on tugev ja läbimõeldud lugu, hea tiimitöö. Neil on väga head võimalused Euroopa noortega rinda pista.”

Võitjaks osutus tugeva idee ja äärmiselt tervikliku kontseptsiooniga noorte ettevõte sEST, kelle on tugev ja läbimõeldud lugu, hea tiimitöö

Parima õpilasfirma tiitliga pärjatu sõidab suvel Eestit esindama Serbias toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Eelmisel aastal osutuks Euroopa parimaks just Eesti õpilasfirma Festera, mis valmistab ainulaadseid prügikaste, mis toodavad toidujääkidest väärtuslikku huumust.

sEST esindajad ise olid võidust väga üllatunud ning märkisid, et parimat tunnet sellel hetkel olla ei saagi. Võistlust korraldava JA Eesti direktor Kersti Loor ütles, et kogu noorte õppimisprotsess on olnud arendav ja põnev. “Meil on andekad noored, kellel on ideid, julgust ja pealehakkamist. Lisaks õpilasfirmadele endile on kogu protsessist õppinud nii juhendajad, pered ning meie JA eestvedajatena,” lausus Kersti Loor. “Uhke on vaadata, kui kiiresti ja varmad on noored õppima ning pea püsti ja lustiga oma ettevõtteid arendama. Oleme kõigile ääretult tänulikud nii noortele kui nende juhendajatele.”

Võistluse teine koht läks ettevõttele BestIce, mis on juba praeguses staadiumis jõudnud reaalse koostööni suurettevõtjaga ning näidanud häid müüginumbreid. Ettevõte toodab kodumaistest kommidest käsitööjäätist. Kolmas koht läks õpilasfirmale Rabavesi. Võistlusest võttis osa kokku 21 õpilasfirmat üle Eesti.

Lisaks jagati välja ka mitmed eriauhinnad:

Parim Tartu õpilasfirma – SendEST
Edu ja Tegu eripreemia – Kräfti
Manpower eripreemia “Ready to Work” eripreemia “Narcohol”
Innove eripreemia M.T.F.Y.
Coca-Cola eripreemia –  Labüü
Toiduvaldkonna eripreemia  BestIce

VAATA GALERIID!
Fotod: Timo Arbeiter

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga