Avaleht Äri Jurist koolitab: e-kaubanduse juriidilised teadmised, mida iga e-kaupleja peab teadma
Jurist koolitab: e-kaubanduse juriidilised teadmised, mida iga e-kaupleja peab teadma

Jurist koolitab: e-kaubanduse juriidilised teadmised, mida iga e-kaupleja peab teadma

Kuigi õiguslikud alused on e-kaubanduses tähtsad olnud kogu aeg, muutub oma valdkonna õigusmaastiku muudatustega aegsasti kursis olemine järjest olulisemaks. E-müügiplatvormi Kaup24 koolitussarja reedene tasuta veebiseminar keskendubki seekord e-kaubanduse juriidilistele küsimustele.

„Reklaami ja müügitegevust reguleeritakse aina täpsemalt, järelevalve muutub rangemaks, konkurendid valvsamaks ning tarbijad järjest tähelepanulikumaks ja oma õigustest teadlikumaks,“ iseloomustas e-kaubandust Magnussoni vandeadvokaat ja ühtlasi reedel e-kaupmehi koolitav Mait Valberg.

Ta lisas, et üha sagedamini kaasneb rikkumistega lisaks võimalikele trahvidele suur negatiivne tähelepanu, mis levib sotsiaalmeedias kiiresti ja avalikult ning põhjustab ettevõtetele pikaaegseid ebameeldivusi või tuntavat mainekahju.

Sel reedel toimuv, Kaup24 koolitussarja „Learning Fridays“ kuuluv veebiseminar annab konkreetselt ja näitlikustatud kujul ülevaate hinnasoodustuste tegemisest, mis kuulub iga kaupmehe tegevuste hulka. Vandeadvokaat Mait Valberg toob seminaril osalejateni palju praktilisi näiteid ning üheskoos vaadatakse üle ja analüüsitakse seni ette tulnud rikkumisi. Lisaks aitab seminaril osalemine kaupmeestel varakult planeerida oma tegevusi nii, et need oleksid kooskõlas tulevate õigusmaastiku muudatustega.

Kaup24 müügiplatvormi opereeriva PHH Groupi juht Raimondas Žilėnas lisas, et e-kaubandus pälvib turgu reguleerivate asutuste silmis üha enam tähelepanu. Fookuses on e-kaubandusega kaasnevad küsimused, mis jaekaubanduses probleeme ei tekita. „E-kaubanduse vedajana ei tunne me vastutust vaid oma äri, aga ka kõigi nende müüjate ees, kes meie müügiplatvormidel kauplevad,“ selgitas Žilėnas.

Sel aastal on Kaup24 oma koolituste teemaderingi laiendanud ning kaasanud eksperte teistest valdkondadest. Plaanis on muu hulgas korraldada koolitusi veel nii e-kaubanduse maksuaspektidest, logistika- ja finantseerimisvõimalustest kui ka raamatupidamisest.