Avaleht Äri UUS LÄÄNE-TALLINNA MAAMÄRK I Scandium ehitab Mustamäele pilvelõhkuja
UUS LÄÄNE-TALLINNA MAAMÄRK I Scandium ehitab Mustamäele pilvelõhkuja

UUS LÄÄNE-TALLINNA MAAMÄRK I Scandium ehitab Mustamäele pilvelõhkuja

Scandium Kinnisvara korraldas Mustamäe kõrgeima maja rajamiseks arhitektuurikonkursi, mille võitis Kadarik Tüür Arhitektide võistlustöö “Käbi”.

Mustamäe tornmaja arendus koosneb kolmest osast: 24-korruselisest ühe- kuni neljatoaliste korteritega elumajast, 6-korruselisest büroohoonest ja 3-korruselisest parkimismajast. Konkursi võidutöö on arendajale aluseks hoonetekompleksi kujundamisel.

„KTA töö tugevuseks oli esteetiliselt kokkukõlav arhitektuurne lahendus olemasoleva Mustamäe keskuse hoonega, mille kõrvale uued hooned kerkivad. Samas saab hoone silmapaistvalt eristuma ümbritsevate heledate paneelelamute vahelt. Suured klaasitud rõdud, hästi läbilahendatud kodude planeeringud, panoraamvaated linnale ja elanikele mõeldud rikkalikud ühisalad muudavad tulevase hoonetekompleksi kvaliteetseks elukeskkonnaks nii täna piirkonnas juba elavatele peredele kui ka kaugemalt uue kodu otsijatele,“ ütles Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste.

Ott Kadarik ütles võidutööst rääkides, et kõrge kortermaja arhitektuurne idee väljendub pikkades ja mugava laiusega klaasitud rõdudes, mille kasutusaeg on ka aastaaegade vahetudes pikk. “Katuseaed ja ülemistelt korrustelt avanevad hingematvalt kaunid vaated panevad tahtma omaenesegi elukohta vahetada,“ sõnas Kadarik.

Konkursil osalesid veel Martin Aunin, Allianss Arhitektid ja Koko Arhitektid.