Avaleht Äri Kaupmeesteliit: aitäh teile, et kaubanduse taasavamine rahvakogunemisi kaasa ei toonud!
Kaupmeesteliit: aitäh teile, et kaubanduse taasavamine rahvakogunemisi kaasa ei toonud!

Kaupmeesteliit: aitäh teile, et kaubanduse taasavamine rahvakogunemisi kaasa ei toonud!

3. maist on Eestis kaubandus taas avatud. Eesti Kaupmeeste Liit tänab ostlejaid, kes on käitunud vastutustundlikult ja kauplusi, kes pidasid kinni kokkulepitud eneseregulatsioonist.

„Avamine läks rahulikult. Esmaspäeval oli veidi suurem külastajate arv, tõenäoliselt seoses edasilükatud ostude tegemise sooviga nii kiirelt kui võimalik. Aga alates teisipäevast on kliendivoog väiksemaks jäänud ja tulevast nädalast ootame täiendavat külastuste langust,“ ütles liidu tegevjuht Nele Peil. „Näha on, et kliendid teevad oste, mida on kuu-kaks edasi lükatud. Seda on tunda eriti jalatsipoodides, sporditarvetepoodides ja ehituspoodides.“

Kaubanduskeskustes ei tekkinud probleeme 25-protsendilise täituvuse nõudega, ehkki kohati tekkis väiksemate poodide uste taha või toitlustuskohtade juurde kaasaostuks järjekordi, kus hajutatust tagasid turvatöötajad ja klienditeenindajad. Samuti on viimastel kuudel oluliselt paranenud klientide harjumus ja valmisolek kanda maski ning sellel teemal tõsiseid konfliktsituatsioone taasavamisnädalal ei olnud. Jätkuvalt on kauplustes ja kaubanduskeskustes suletud istumis- ja mängualad ning seetõttu ei toimu seal tänasel päeval ajaveetmist.

„Tänan kõiki ostlejaid ja kaupmehi vastutustundliku käitumise eest. Kuna näeme, et mõlemad osapooled täidavad ohutuse ja kaupmeesteliidu vabatahtliku eneseregulatsiooni nõudeid, siis nakkusohu vähenedes ja vaktsineeritute osakaalu suurenedes võiks kaaluda 25-protsendilise täituvuse nõude leevendamist 50 protsendile,“ ütles Peil.