Avaleht Toode KODUMAISED TOOTED I Maxima toob oma kauplustesse superhindadega eestimaised tooted
KODUMAISED TOOTED I Maxima toob oma kauplustesse superhindadega eestimaised tooted

KODUMAISED TOOTED I Maxima toob oma kauplustesse superhindadega eestimaised tooted

Maxima toob sellest nädalast oma kauplustesse tagasi kodumaiste toiduainete hinnad, mida pole enam mõnda aega nähtud.

„Me teame, et eestimaalasi teevad rõõmsaks kodumaised tooted. Seda on korduvalt välja toonud ka erinevad uuringud. Nende järgi eelistab 80-90% Eesti elanikke toidupoes käies kohalikku päritolu toitu,“ rääkis Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas. Tänu heale koostööle kohalike tootjatega on lõviosa nii piima-, liha- kui pagaritoodetest Maxima kauplustes Eestis kodumaist päritolu.

Näiteks on värske liha valikus eestimaiste toodete osakaal 73% ja piimatoodete hulgas 70%. Ka teeb Maxima koostööd Saaremaa seakasvataja ja lihameistri Frank Kutteriga ning mitme kohaliku puu- ja juurviljatootjaga. „Kas te mäletate neid vanu häid hindasid, mis olid mõnda aega tagasi? Me toome need tagasi, et eestimaalased ei peaks toidupoes valima kodumaise toote ja odava toote vahel, sest nüüd on mõlemad üks! Nii jääb neil raha üle muuks,“ lisas Volkas.

Juba varasemalt leidis Maximast iganädalaselt suure valiku soodushinnaga tooteid, nüüd on nende hulgas senisest enam eestimaist päritolu toiduaineid. Kui jaanuaris külmutas Maxima pikemaks ajaks enam kui saja igapäevase toote hinnad – valdavalt oli tegu toiduainetega, mida ostetakse mitu korda nädalas –, siis nüüd on ettevõte otsustanud investeerida ka eestimaalaste poolt armastatud kodumaiste toodete hinnalangetusse.

Näiteks maksab Talleggi grillbroiler sel nädalal Maxima kauplustes 1,99 eurot/kilo, 150-grammine pakk Farmi koorevõid 0,99 eurot, Rakvere maitsestatud seavälisfilee 3,69 eurot/kilo, 500-grammine pakk Maks & Mooritsa seahakkliha 1,59 eurot, 250-grammine latt Nõo täissuitsuvorsti 1,99 eurot, 100-grammised Kalevi šokolaadid 0,99 eurot, kaheliitrine Farmi täispiim 1,35 eurot, 600-grammine pakk Saaremaa pelmeene 1,89 eurot ning 1,5-liitrise Saaremaa joogivee kuuspakk 1,89 eurot.

„Seda sammu võib võtta ka, kui Maxima kingitust eestimaalastele läheneva vabariigi aastapäeva puhul – nende superhindadega kodumaiste toodete hulgas on palju selliseid tooteid, mis aitavad Eesti inimestel ka pidulaua katta,“ sõnas Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas. Juba sel nädalal maksab 500-grammine Reval Kondiitri trühvlitort Maximas 3,59 eurot ja 480-grammine Balbiino jäätis 3,99 eurot. „Ainult Maximast leiavad eestimaalased nüüd seda, mida nad samaaegselt vajavad ja armastavad,“ rõhutas Volkas.

Sarnaselt „Odav Maxima hind“ ja „Püsivalt odav“ spetsiaalsele märgistusele hinnasildil on ka superhindadega kodumaiseid tooteid Maxima kauplustes kerge üles leida, nad on koondatud Maxima uue kampaaniamärgise alla. Armastatud kodumaiste toodete superhinnad jätkuvad Maximas ka järgmisel nädalal, siis on juba uued tooted valikus. Parima ülevaate saab iganädalasest kliendilehest, kus eestimaistele toodetele on pühendatud mitu lehekülge.