Avaleht Toode KOHVIKULTUURI VÕIDUKÄIK! Eestlased eelistavad täisautomaatseid espressomasinaid
KOHVIKULTUURI VÕIDUKÄIK! Eestlased eelistavad täisautomaatseid espressomasinaid

KOHVIKULTUURI VÕIDUKÄIK! Eestlased eelistavad täisautomaatseid espressomasinaid

KohvimasinadÜha rohkem inimesi eelistab presskannukohvile espressomasina valmistatud värsket ja aromaatset kohvi. Kuidas aga peaksid valiku langetama need, kel samuti soov kodus masinakohvi nautida?

Sarnaselt mitmetele teistele kodumasinatele on ka kohvimasinad muutunud viimastel aastatel hinna poolest järjest rohkematele tarbijatele kättesaadavamaks, võimaldades nautida kohvikuluksust igapäevaselt ka kodus.

Kohvimasinate valik võtab aga silme ees kirjuks – valikus on nii kapselkohvimasinad kui ka pool- ja täisautomaatsed espressomasinad, mille seast saab valida endale meelepäraseima.

Expert tehnikakaupluste turundusjuht Joonas Kulli tõdes, et üle-Eestilise ostustatistika järgi võib näha eestlaste suurenenud huvi kvaliteetse ja mugava kohvivalmistamise vastu. Experti andmetel on kohvimasinate müük võrreldes mullusega kasvanud enam kui 15% ning seda eelkõige kallima hinnaklassi täisautomaatsete espressomasinate lõikes. “Kohvimasinate müügist moodustavad täisautomaatsed espressomasinad tervenisti 72%,” kirjeldas Kulli ning lisas, et poolautomaatsete ja kapselkohvimasinate osakaal on vastavalt 4% ja 24% kogumüügist.

Kui lihtsamaid kapselkohvimasinaid on võimalik soetada vähem kui 100 euro eest, siis täisautomaatsete espressomasinate hinnad võivad sõltuvalt tehnilistest tingimustest jääda paarisaja kuni tuhande euro ringi.

Expert tehnikakauplustest on aasta jooksul ostetud enim 300-400 eurot maksvaid masinaid, kusjuures keskmine ostuhind on ettevõtte turundusjuhi sõnul tõusnud ligikaudu 100 eurot. “Tarbijad oskavad üha enam kvaliteetset kohvi hinnata ning on oma ostuotsuste tegemisel teadlikumad. Korralik espressomasin suudab täita terve pere soovid, võimaldades lisaks klassikalisele mustale kohvile valmistada kodustes tingimustes kvaliteetset espressot, caffe lattet või cappuccinot,” lisas Kulli.

Kuigi erinevate kohvimasinatootjate lõikes on konkurents tihe, siis silmmärgatavat turuliidrit ostustatistikast ei ilmne. “Eestlased on kvaliteedi hindajad, soetades järjest enam kõrgema klassi kodutehnikat, mis on täisautomaatne ja lihtne kasutada,” tõi Kulli esile, ilmestades, et võrreldes mullusega on premium-klassi kohvimasinaid viimasel aastal rohkem soetatud Tallinnas ja Pärnus.

“Kuldreegel on see, et mida rohkem masin maksab, seda rohkem mugavust ta pakub,” kirjeldas Kulli, kuid märkis, et enda vajadustele sobivaima kohvimasina leidmiseks tuleb arvestada veel teistegi nüanssidega.

  • Hinda, milline on kohvijoojate arv – mida rohkem korraga tarbijaid, seda olulisem on, et masin suudaks valmistada kohvi kiirelt ning täita korraga mitu kohvitassi.
  • Arvesta maitse-eelistustega – espressomasinat valides tasub osta selline, mis suudab valmistada erinevaid piimaga kohvijooke – premium-klassi masinad valmistavad enam kui kümmet erinevat kohvijooki alates kangest espressost kuni erineva kangusega piimakohvideni välja.
  • Espressomasina valimisel pööra tähelepanu, milline piimasüsteem masinal on – kas piimamahuti on integreeritud masinasse, on ühendatud piimavoolikuga või tuleb piima käsitsi vahustada.
  • Aromaatse kohvi valmistamine eeldab kvaliteetseid kohviube ning värsket puhast vett, kuid maitset mõjutab ka kohvimasina hooldamine. Paljudel täisautomaatsetel kohvimasinatel on intelligentsed puhastusprogrammid ning filtrisüsteemid ehk masinad puhastavad end ise. Saeco näiteks lubab, et nende kohvimasinatega on võimalik valmistada järjest 5000 tassi kohvi, ilma et peaks vahepeal katlakivi eemaldama.
  • Lase koolitatud spetsialistil endale kohvimasinate võimalusi tutvustada – moodsad kohvimasinad on kasutajasõbralikud, kuid võivad funktsionaalsuselt erineda. Oluline on võimalus valida endale sobivaim kohvikangus ja kogus. Samuti on kauplustes olemas erinevate brändide demomasinad, et saaks näha, kuidas masin töötab ja millist kohvi sellega valmistada saab.