Avaleht Majandus LHV Group´i stabiilne ärikeskkond ja aktiivsed kliendid aitavad teenida kasumit
LHV Group´i stabiilne ärikeskkond ja aktiivsed kliendid aitavad teenida kasumit

LHV Group´i stabiilne ärikeskkond ja aktiivsed kliendid aitavad teenida kasumit

Foto: Margus Johanson
Foto: Margus Johanson

LHV Group teenis 2014. aasta esimese kolme kvartaliga 5,7 miljonit eurot puhaskasumit: pank teenis sellest 3,3 miljonit eurot, varahaldus 2,4 miljonit eurot ja Leedu äriüksus 0,5 miljonit eurot. LHV Group’i üheksa kuu omakapitali tootlus aastasel baasil oli 17%.

LHV Group’i 2014. aasta kolmanda kvartali puhaskasumiks kujunes 2,4 miljonit eurot (teises kvartalis 1,6 miljonit eurot), millest pank teenis 1,4 miljonit eurot (1,0), varahaldus 1,0 miljonit eurot (0,8) ja Leedu äriüksus 0,1 miljonit eurot (0,1). LHV Group’i kolmanda kvartali omakapitali tootlus aastasel baasil oli 18%.

Juulis, augustis ja septembris teenis LHV Group kokku 8,9 miljonit eurot konsolideeritud puhastulu ehk 9% rohkem kui teises kvartalis. Kulud olid samas 5% võrra väiksemad kui teises kvartalis ehk 5,2 miljonit eurot. Laenude allahindlusi tehti mahus 1,1 miljonit eurot.

LHV Group’i juhataja Erkki Raasukese sõnul jätkus aasta esimese poole hoog ka kolmandas kvartalis. „Stabiilne ärikeskkond ja aktiivsed kliendid on aidanud jõuda heade tulemusteni. Väljavaated lähikuudeks on julgustavad,“ lisas Raasuke.

LHV Group’i hoiuste maht kasvas kvartaliga 9% 392 miljoni euroni ja laenude maht 12% 286 miljoni euroni. Investeerimisfondide varad kasvasid kvartaliga 9% 511 miljoni euroni.

LHV Group on suurim kodumaine finantskontsern ja kapitali pakkuja Eestis. LHV Group’i peamisteks tütarettevõteteks on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV esindused asuvad Tallinnas, Tartus, Riias, Vilniuses ja Helsingis. LHV-s töötab üle 220 inimese. LHV pangateenuseid kasutab üle 60 000 kliendi. LHV pensionifondidel on rohkem kui 130 000 klienti.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga