Avaleht Uudis LHV: liisingut taotletakse rekordilises mahus
LHV: liisingut taotletakse rekordilises mahus

LHV: liisingut taotletakse rekordilises mahus

Kui aastatagused koroonaviirusest tingitud piirangud langetasid liisingumahtu oluliselt, siis tänavu olid märts ja aprill LHV liisingu jaoks rekordkuud.

„Sellel kevadel on märgata, et enamiku klientide jaoks jäi kriis eelmise aastaga selja taha ja kardetud raskused tulemata. Vaadates tänast taotluste hulka, eriti kasutatud sõidukite osas, võib märgata kodulaenudega sarnast suurt aktiivsust, kuna liisingutaotlusi oli märtsis ja aprillis poole rohkem kui eelmisel aastal,“ rääkis LHV liisingu juht Erki Link. „Klientidele pakutud hingetõmbemeetmed töötasid. Raskel ajal sattusid võlgnevusse vähesed kliendid. Tänavune aasta ei ole maksepuhkuseid enam peaaegu et juurde toonudki.”

Liisinguturul tervikuna kasvas esimese kvartali andmetel sõidukite finantseerimine aastatagusega võrreldes 13%, masinate ja seadmete finantseerimine 19%. LHV liisingu portfellimahuks on 133 miljonit eurot, aastaga kasvas see 39% võrra. Kui masinate- ja seadmeteportfell kasvas aastaga 63%, siis sõidukite osa 23%. Eriti suurt kasvu on märgata aga veesõidukite osas, mille portfellimaht aastaga pea kahekordistus (+91%).

Lingi sõnul on oodata, et aktiivsus liisinguturul jätkub. „Tarbijate kindlustunde kasv väljendub eelkõige meie ühes põhilises äris ehk kasutatud sõidukite soetamise hoogustumises. Suve eel vaadatakse enam ka veesõidukite soetamise poole. Suurt kasvu ootame ka elektriautode osas. Kui seni on tänavu masinaid ja seadmeid liisitud mullusega samal määral, siis oodata on ettevõtete investeerimisaktiivsuse suurenemist,“ lisas Link.

Uuendusena on LHV liisingul käimas pakkumine valitud elektriautodele, mida on klientidel võimalik liisida tavapärases suurusjärgus kuumaksega, aga seejuures omafinantseeringut tegemata. Pakkumisega soovib LHV parandada elektriautode kättesaadavust.