Avaleht Majandus LHV mikrolaenu uuenenud tingimused soodustavad väikeettevõtete arengut
LHV mikrolaenu uuenenud tingimused soodustavad väikeettevõtete arengut

LHV mikrolaenu uuenenud tingimused soodustavad väikeettevõtete arengut

Ajal, mil paljude ettevõtete äritegevus on pidurdunud või sootuks seiskunud, otsustas LHV Pank väikeettevõtetele suunatud mikrolaenu tingimusi täiustada: maksimaalne laenuperiood on nüüd kuus aastat ja laenusumma kuni 50 000 eurot.

LHV mikrolaen on mõeldud just väiksematele ja kasvufaasis ettevõtetele, kes järgmiseks arenguhüppeks väikest lisatõuget vajavad. Kuigi majanduses on käsil keerulisemad ajad, peab LHV oluliseks majanduse alussambale – väikeettevõtlusele – hoogu juurde anda.

LHV ettevõtete finantseerimise juht Marko Kiisa sõnab, et vastutuult purjetamine on LHV-le omane ning seetõttu otsustatigi raskel ajal ettevõtete jaoks laenukraani pigem lahti keerata. „Ettevõtlikkuse edendamine on LHV jaoks olnud alati väga tähtsal kohal. Usume Eesti tublidesse väikeettevõtetesse, tunneme kohalikku keskkonda väga hästi ning teame omast kogemusest, et ka kriisi ajal on targalt toimetades võimalik uusi tippe vallutada,“ ütleb ta.

Mikrolaenu saavad ettevõtted kasutada nii, kuidas soovivad, kuid peamiselt on see mõeldud ettevõtete kasvu toetamiseks või järgmiseks arenguhüppeks. „Enamasti kasutataksegi mikrolaenu äri laiendamiseks, seadmete ja masinate ostuks, käibevahendite hankimiseks või muude väiksemate investeeringute tegemiseks. Laenu taotlemine on väga mugav ning märksõnaks paindlikkus,“ lisas Kiisa.

Tagatiseks sobib mikrolaenu puhul eraisiku või ettevõtte käendus ehk ettevõtte vara ei pea tagatiseks seadma. Ka omafinantseering pole mikrolaenu puhul vajalik.

Mikrolaenu saab taotleda Eestis registreeritud ja siin tegutsev ettevõte, mille käive või bilansimaht on kuni 2 miljonit eurot aastas. Ettevõtte maksimaalseks töötajate arvuks võib olla üheksa inimest. Samuti on üheks tingimuseks, et ettevõtte omanikul ja juhatuse liikmetel pole viimase kahe aasta jooksul tähtaega ületanud võlgnevusi ning ettevõte ei tohi olla laenu saamise hetkel kahjumis.

Varasemalt sai LHV mikrolaenu taotleda maksimaalselt viieks aastaks ning summas 5000 kuni 25 000 eurot.