1. Avaleht
  2. Keskkond
  3. LHV Pank astub sammu rohelisema tuleviku suunas
LHV Pank astub sammu rohelisema tuleviku suunas

LHV Pank astub sammu rohelisema tuleviku suunas

LHV Pank on astunud sammu rohelisema tuleviku suunas. 2023. aasta detsembrist pakub pank paremaid kodulaenu tingimusi lisaks A-energiaklassi varale ka B-energiaklassi kodudele. 

LHV eraisikute finantseerimise juhi Catlin Vatseli sõnul on pangal kindel eesmärk toetada inimesi keskkonnasõbralike valikute tegemisel ka keerulisemates majandusoludes. “LHV tõi rohelise kodulaenu turule kolm aastat tagasi ning see moodustab täna 12,4 protsenti kõigist LHV poolt antud eluasemelaenudest,” märgib Vatsel. 

LHV tõi rohelise kodulaenu turule kolm aastat tagasi ning see moodustab täna 12,4 protsenti kõigist LHV poolt antud eluasemelaenudest.

Selleks, et toetada energiasäästlike kodude loomist, laiendasime rohelise kodulaenu soodustingimusi. Kui varem kehtis 1.69-protsendiline soodusintressimäär ainult A-energiaklassi kodudele, millele lisandub euribor, siis nüüd kehtib see ka uute B-energiaklassi kodude ostmisel või ehitamisel,  sõnab Vatsel. 

A-energiaklassi hooned on tuntud oma kõrge kulu- ja energiatõhususe poolest, olles väga hästi soojustatud ning õhupidavad. Sellised hooned kasutavad energiasäästlikke küttelahendusi ning on võimelised energiat tootma ja seda ka edasi müüma, kasutades selleks sageli päikesepaneele. B-energiaklassi hooned on A-klassiga võrreldes sarnased soojustuse, ventilatsiooni ja valgustuslahenduste pooest, kuid need ei pruugi tavaliselt ise energiat toota. “Mõlemad energiaklassid peegeldavad kaasaegse ehituse kõrgeimat standardit, pakkudes elanikele suuremat energiasäästu ja madalamaid ülalpidamiskulusid,” selgitab Vatsel. 

  • Rohelise kodulaenu eesmärk on innustada inimesi investeerima keskkonnasäästlikumatesse eluasemetesse, aidates kaasa jätkusuutlikuma ja rohelisema tuleviku loomisele. LHV roheline kodulaen on panga kõige soodsama intressimääraga kodulaen, mis peegeldab LHV pühendumust keskkonnasõbralikele ja jätkusuutlikele lahendustele. 
Head Uudised GoodNews