Avaleht Toode Lihtne disainilahendus muutis prügikasti aiakujunduselemendiks
Lihtne disainilahendus muutis prügikasti aiakujunduselemendiks

Lihtne disainilahendus muutis prügikasti aiakujunduselemendiks

Funk stiil prügikastiümbris maja eesEesti ettevõtte OÜ Woodproducts kaitses tööstusdisainlahenduse, mis muudab standardse 240-liitrise prügikonteineri kenaks aiakujunduselemendiks. Lähipäevadel jõuavad esimesed Eestis toodetud prügikastiümbrised ka Eesti tarbijani.

Äriidee aluseks on esteetiline probleem. Eramajade prügikonteinerid peavad olema kergesti ligipääsetavad, kuid samas on konteinerid ise välimuselt koledad ja ebahügieenilised. Lahendusena loodi puitsõrestikust prügikastikatted, mis sobivad enamikele kasutuses olevatele prügikastitüüpidele. Samas ei muutu prügikonteineri kasutamine keerulisemaks.

Country style main viewOÜ Woodproducts esindaja Krislin Kuuskemaa, peab toote peamisteks eelisteks lihtsust ja esteetilisust. „Prügikonteinerite sobitamine oma elamuga on keeruline olnud juba aastaid. Paljud korteriühistud, aga ka eramajade omanikud on probleemi lahendanud spetsiaalsete prügimajade ehitamisega, kuid eramaja jaoks on need lahendused keerulised ja kallid. Meie lahendus ei ole oluliselt suurem, kui prügikonteiner ise, kuid välimuselt integreerub see pea kõikide majatüüpidega ning kui kasutada majaga sobivaid värvilahendusi, muudab see prügikonteineri vastavalt kas märkamatuks või vastupidiselt ajakujunduselemendiks,“ selgitas Kuuskemaa.

Eestis kasutakse eramajapidamistes kõige enam 240-liitriseid prügikonteinereid ning meie  katted sobituvad kõikide enamlevinud 240L konteineritega. Ümbriste kokkupanemisel tuleb lihtsalt arvestada, millise konteineritüübiga on tegu. Kokku pandud konteinerikate on pealt avatav ja koos katte kaane avamisega avaneb ka konteineri kaas. Konteineri tühjendamiseks tuleb avada katte tagasein ja konteiner raamist lihtsalt välja tõmmata. Sama lihtne on ka konteineri tagasiasetamine katteraami.

OÜ Woodproducts prügikastikatted on valmistatud naturaalsest immutatud puidust, mis tagab nende vastupidavuse kõikides ilmaoludes. Katteid on kolme erineva kujunduslahendusega ning neid on lihtne koduste tööriistadega kokku panna ning soovi korral ise sobiva värviga katta.

Konteinerikatetega saab tutvust teha SIIN.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga