Avaleht Uudis Maaeluminister kohtus Hiiumaa tublide inimestega
Maaeluminister kohtus Hiiumaa tublide inimestega

Maaeluminister kohtus Hiiumaa tublide inimestega

Maaeluminister Urmas Kruuse külastas 6. oktoobril Hiiumaad, et kohtuda Eesti väikesaare põllumajandusettevõtjate ja toidutootjatega.

„Pean Hiiumaa visiiti väga oluliseks, kuna isegi koroona ajal külastavad ministrid tihedamini Brüsselit kui oma väikesaarte tublisid inimesi. Leian, et ettevõtjad ja kogukonnad, kes saartel elu hoiavad ja seda edasi viivad, väärivad tähelepanu ja märkamist, sest nende väljakutsed on sageli suuremad kui mandril,“ ütles Urmas Kruuse.

Põllumajanduse ja toidutootmisega tegelevaid ettevõtjaid Hiiumaal jagub. Möödunud, 2020. aastal oli saarel üle 600 isiku, kes taotlesid põllumajanduslikke pindalatoetusi või kelle nimele on registreeritud põllumajandusloomi või mesilasperesid. Põllumajandusloomade registrisse on Hiiumaal kantud 674 piimalehma, 4316 lihaveist, üle 1600 lamba ja kitse, üle 800 mesilastaru, aga ainult üks siga.

Ettevõtjatega kohtumisele lisaks mahtus ministri päevakavva kokkusaamine põllumajandus- ja toiduameti Kärdla esinduse töötajatega, jäi aega kuulata Hiiumaa Tarbijate Ühistu plaane ja külastada kohalikku toitu pakkuvat väikeettevõtet Lest & Lammas.