Avaleht Majandus Mainor Ülemiste lõpetas rekordaasta 9-miljonilise kasumiga
Mainor Ülemiste lõpetas rekordaasta 9-miljonilise kasumiga

Mainor Ülemiste lõpetas rekordaasta 9-miljonilise kasumiga

Ülemiste City linnakut arendav Mainor Ülemiste tegi mullu oma kõigi aegade edukaima aasta, teenides müügituluna 8,8 miljonit eurot, mida on 14% enam kui aasta varem. Ettevõtte kasum moodustas 9,3 miljonit eurot, kasvades aastaga 10%.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku on Ülemiste City oma üle 10 000 töötajaga kasvanud Haapsalust suuremaks linnakuks. „Eelmisel aastal lõpetasime Öpiku maja teise bürootorni ehituse, millega saime Eesti suurima büroohoone lõplikult avada,“ märkis Nõlvak ja lisas, et mullu valmis ka Sepise 8 parkimismaja enam kui 400 autole, käivitus linnakuülene nutikas parkimislahendus, alustati täisteenust pakkuva tervisemaja ehitamist ja samuti märgilise tähendusega Lurichi maja ehitust, kus büroode kõrval valmivad linnaku esimesed kodud. Öpiku majas avasid uksed Rahvusvaheline Maja ja E-Eesti Esitluskeskus, mis on olulised nii välistalentide kui ka investorite Eestisse meelitamisel.

Nõlvaku kinnitusel investeeris ettevõte 2018. aastal hoonete ehitusse ja seadmete parendamisse ligi 18 miljonit eurot ning pandi alus mitmetele olulistele edasistele arendustele. Ülemiste City jätkuvaks arendamiseks viidi läbi 10 miljoni eurose võlakirjaemissiooni teine etapp mahus 7,4 miljonit eurot. Alates 1. veebruarist 2018 on võlakirjad kaubeldavad kauplemissüsteemis First North.

Mainor Ülemiste omakapital oli majandusaasta lõpu seisuga 100 miljonit eurot ja kinnisvarainvesteeringute väärtus 122,6 miljonit eurot, mida on varasema aastaga võrreldes 20,6 miljoni eurot enam.

Ettevõtte põhitegevusala on kinnisvara üürileandmine.